| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva un site/firma etc de unde pot sa imi comand mancare acasa? Stau la sat, foarte aproape de oraș (Oradea) Dau funda (Nu stiu daca am ales categoria buna).

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu exista nici un site unde poti comanda mancare, care sa fie livrata la sat! Sunt excluse iesirile din raza orasului.

| Yuoia a răspuns (pentru Violleta2022):

Zau?
Colega mea are contract de catering cu o firma care duce mancare bunicei sale intr-un sat. Mai mult, pentru ca batrana nu mai mananca mult, ii duc 1/2 de portie. Ca sa nu se arunce mancarea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yuoia):

Atunci, de ce nu-ti suni colega sa-i ceri contactul acelei firmei?

| Yuoia a răspuns (pentru Violleta2022):

Mie imi raspunzi?
Ai incurcat userii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yuoia):

Scuze, fara intentie.

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca in localitate nu activeaza nici o firma de profil, slabe sanse. Aceeasi situatie e si la curierat, cer tarif in plus ca nu au ei depozit in localitatea ta.

| Yuoia a răspuns:

Depinde unde "foarte aproape de oras". Daca esti prin Sinmartin, ai toate sansele. Dar nu exista un site. Va trebui sa suni tu la fiecare firma de catering si sa-i intrebi. Insa nu livreaza ocazional ci numai daca faci un contract cu ei pentru livrare regulata.