| anonim_4396 a întrebat:

Știți cumva de ce nu mi se livreaza coletul? Am comandat o plapumă cu umplutură de lână si tot urmaresc de miercuri de cand am dat comanda sa vad daca mi le aduce. Deci miercuri am dat comanda si joi scria acolo colete predate curier si abia seara trebuia sa fie bifata iconița 'produse in depozitul curierului* dar nu scrie, scrie tot produse predate curier si azi e vineri trebuie sa-mi fie livrata comanda pana la ora 12:00. A da si eMAG mi-l livreaza prin Sameday24. Imi fac griji poate nu mai ajunge coletul la mine. Ce parere aveți?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Miercuri adica alaltaieri?
Daca o voiai in 1/2 ora trebuia sa mergi la magazin sa ti-o iei. Ai luat in calcul si distanta de la care vine? Timpul de impachetare desi nu e singurul colet expediat? Plus ca noaptea nici curierii nu circula. Daca nu ajunge coletul, sesizezi eMag si iti trimite alta plapuma.

| RealKing01 a răspuns (pentru Iote):

Miercuri am dat comanda la ora 17:00, joi m-am uitat sa vad status comanda pe eMAG si la 15:53 era bifata iconita ''colete predate curier'' si mai spre seara trebuia sa fie bifata si a doua adica ''colet in depozitul curierului'' si azi e vineri trebuia sa fie bifata iconita ''produse in curs de livrare'' dar nu e, Sameday24 de obicei livreaza pana la ora 12:00 ca nu stau atat timp pentru o comanda, acum 1 an mi am comandat un scaun si eMAG a pus sa mi l livreze tot prin Sameday24 si cand a venit comanda era 17:00, am asteptat pana la ora 17:00 sa-mi vina comanda. https://imgur.com/vOMjjGl
https://imgur.com/sYA8vS8
Vad ca programul la curieri sameday24 este de la ora 9:00 pana la ora 18:00. Cred ca o sa mi livreze in ultima ora adica la 18:00 ca daca era comanda mai scumpa mi-a livra pana la ora 12:00