| SliceOfHappiness a întrebat:

Trebuie sa efectuez maine examenul medical pentru angajare. Eu am probleme cu tensiunea arteriala (tensiune mare, batai neregulate) si imi este teama ca din aceasta cauza nu voi putea sa ma angajez. Este posibil?

5 răspunsuri:
| Alex1234567891234578 a răspuns:

Da dar Daca-i dai o atentie, poate trece cu vederea.

Bula
| Bula a răspuns:

La examinarea medicala vor spune daca ai ceva problema medicala, din cauza caruia nu te poti angaja la locul de munca dorit.
Eu cred ca ai doar emotii si trebuie sa inveti cum sa te controlezi... happy

| xerxes1 a răspuns:

Bea un ceai calmant inainte.
Si ii spui doamnei care iti ia tensiunea ca ai emotii ca este primul tau servici etc.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de locul de munca pe care l-ai ales. Exista munci pentru care un cardiac nu este apt. Ia cu tine toate diagnosticele pe care le ai, precum si dovezi ale tratamentului pe care il faci (o problema de sanatate in curs de tratament corect este mai putin grava decat o problema neglijata, netratata)

| Malia00 a răspuns:

Daca tensiunea este tinuta sub control adica ai tratament de la medicul de familie sau cardiolog nu va fi o problema.Se intampla ca la examinare sa te trimita ei sa faci un EKG.