| Fetitsa123 a întrebat:

Un copil are voie sa mearga intr-un magazin si sa cumpere lucruri cu cardul unui parinte de la care are acordul de al folosi ?

4 răspunsuri:
| andrei1121 a răspuns:

Dar acel copil de ce nu se duce la bancomat sa scoata bani si normal n-ar avea de ce sal nu lase sa cumpere ca la toti astia cu magazin vor decat sa vanda funda si daca tu esti copilul acela te sfatuiesc sa scoti banii

| JeffHardy2011 a răspuns:

Nu are voie pentru ca este minor si cei de la magazin o sa creada ca copilul minte.
Sper ca te-am ajutat.

| LostYou a răspuns:

Posibil daca ai peste 14 ani(cu buletin)daca nu, de la 18 ani in sus.

| AaR1337 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca acel copil are buletin si are acordul parintilor (de preferinta un bilet semnat) acesta poate cumpara.