| christine99 a întrebat:

Un magazin de incredere pentru telefoane la abonament?

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei un magazin oricare sau un magazin al unei anumite retele de telefonie?

| RAY a răspuns:

Nu merita Cristina, intr-un final vei cumpara vreo 3 telefoane si asta dupa un an, astia vand telefoanele tot la pretul de lansare platesti ceva apoi in fiecare luna platesti abonamentul, si uite asa ajungi sa dai pe s8 de exemplu undeva la 7000 de ron, ce spui merita?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Exagerezi mult. De fapt dai cam 3800 lei pe un S8 in 2 ani, in conditiile in care ai si un abonament destul de potent. In plus il poti plati in rate fara dobanda, ceea ce e un avantaj important de multe ori.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s8-black

45 de euro ori 24 de luni = 1080 euro =5 141,70926 lei noi =daca nu ma insel dai si un avans inainte

la eMAG cat costa?
2. 15999 Lei ron

https://www.emag.ro/......DDS20DBBM/

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.mobilissimo.ro/......-galaxy-s8

da,mai trebuie sa dai 349 euro =1 661,53382 lei noi + 5 141, 70926 lei =67

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Pai cine te pune sa iei abonament de 45 euro?! Ala il iei daca ai nevoie de beneficiile incluse. Poti lua unul de 13 Eur +TVA, de exemplu. Si atunci iesi unde ti-am spus eu. Si repet, ai si abonamentul, ca degeaba ai telefon daca nu il poti folosi.

https://www.telekom.ro/......cat620045/

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Platesti doar 13 euro pe luna? fara vreun avans?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

13 euro plus TVA la care se adauga bineinteles rata pentru telefon. Adica 2100/24 lei

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

87.5 ar veni rata lunara, nu e mult

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

La portare probabil ca gasesti si oferte mai bune, nu am stat sa caut ca nu ma intereseaza la momentul asta.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Eu unu nu as avea incredere in asa ceva, mai bine adun si imi cumpar decat sa platesc lunar

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Factura de energie electrica n-o platesti lunar? E vreo problema? Nu. De ce ar fi in cazul asta?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Diferenta e ca tu alegi cat va costa intr-un final, e cu abonamentul asta si cum urca euro nu ai nici o siguranta

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu alegi tu, pentru ca daca urca euro se scumpeste si kw si trebuie sa platesti mai mult. Si sa nu-mi zici ca in ultimii 2 ani ai tinut frigiderul oprit ca sa economisesti...

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Am cumparat unul care consuma putin, la fel si cu tv, nu am cumparat desktop, am ales laptop, becuri care consuma putin etc

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

La fel si cu telefonul, poti lua (in rate) unul cu abonament de 6 euro in loc de 15 si rata de 40 lei in loc de 87. Asta depinde doar de cat iti permiti sa cheltui lunar.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Daca as gasi o oferta de asta poate ca as lua in considerare sa o transform in realitate

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

De care mai exact?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

1900 ron primul avans lunar 18 euro timp de 24 luni =am sunat la ei o pacaleala totala

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ce am sunat la ei

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nu inteleg, in fine.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Am sunat la ei, la abonamentul de 18 euro lunar timp de 24 de luni trebuie sa platesti in avans suma de 1900 de ron, o pacaleala

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Cum ma sa platesti in avans 1900 lei ca ala ar fi cam cei 18x24 euro. Adica abonamentul pe 2 ani.laughing

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Nu trebuie sa ma crezi, suna la ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orange, Vodafone, Telecom. Ca din alta parte nu prea ai de unde sa faci abonamente.

| AndreiAron656 a răspuns (pentru suntserios):

Telekom niciodata.

| RAY a răspuns (pentru AndreiAron656):

De ce?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orange.

| Frank51 a răspuns:

Asa am zis si eu, sa imi fac abonament si ies bine. Pe naiba! Mi-am facut fara telefon, 60 de lei pe luna, net 4gb cand ei mi-au spus ca imi dau 10! Talharie pe fata, acum cu prepaid am 15gb si nelimitat in toate retelele cu 28lei pe luna. Abonamentul nu merita deloc in ziua de azi, iar la telefoane este teapa imensa.

| christine99 explică:

Eu imi incarc telefonul in fiecare luna si am nevoie acum de un telefon nou, ma gandeam ca ies mai ieftin asa...

| RAY a răspuns (pentru christine99):

Dar mai bine vezi de 12 rate la altex, fara dobanda, asa e pacaleala, cumperi 3 telefoane la banii aia iar ceea ce primesti cumperi cu o ofera de 6 euro prepay https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/ https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/

| christine99 explică:

Cred ca o sa strang bani sa cumpar telefonul si raman pe prepay laughing

| RAY a răspuns (pentru christine99):

Foarte bine faci

| Nookoo a răspuns:

Salut,

orice reprezentanta al operatorilor, adica sa nu fie partener
ex. Orange Shop, nu Orange store

| Andrei283 a răspuns:

Vodafone sau telekom