| anonim_4396 a întrebat:

Un scaun de birou confortabil pentru stat multe ore pe zi? Pentru o persoana cu putina cifoza, in jur de 200 lei

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea ieftin la banii aia https://images.app.goo.gl/DtmBEwzNZktkY8R7A

| Simpatic a răspuns:

Este un buget micut, as recomanda un scaun confortabil de tip directorial dar ergonomic (care protejeaza coloana) in schimb cred ca ar trebui sa reconsideri bugetul undeva intre 500 de lei daca este vreun magazin cu reduceri mari si ajunge pana la 1500-2000 de lei.
Ceva mediu ar fi undeva la 700-800 de lei.
Ca sa facem o comparatie am un scaun directorial cumparat acum 6 ani cu 600 de lei si unul de gaming cumparat acum 1 an cu 1000 de lei, cel de 600 de lei este mai confortabil, cel de gaming deja scartaie din toate incheieturile si nu-s prea masiv am 84 de kg iar acest scaun rezista la +100 kg.
Scaunul directorial daca este si facut pentru cei cu probleme usoare la coloana are un cost dar este peste orice altceva, aaa si am zis directorial pentru ca astea sunt fie in piele fie in imitatie de piele, dar poate sa fie orice alt tip de scaun nu neaparat directorial, mie tipul asta mi se pare cel mai confortabil.

| lpavel a răspuns:

Iata unul rezistent pentru multi ani dar nu e asa confortabil:
https://www.emag.ro/......DTRCG6BBM/

sau asta care nu e chiar atat de rezistenta dar e foarte confortabila! am ales asta deoarece celelalte sub 200 nu cred ca te tineau nici macar 1 an, deci ai 2, alege-o care crezi ca e mai bine pentru tine! Link:
https://www.emag.ro/......DRRG7YBBM/