| Sonia822 a întrebat:

Unde gasesc masca de plastic, cum are George Simion? https://www.facebook.com/george.simion.unire

6 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Astfel de masca nu este comercializata. Este facuta la comanda (nu stiu de la ce firma).

Tin sa mentionez ca aceasta masca este necompatibila cu nivelu standard de protectie impotriva virusului.

| Sonia822 explică (pentru BlackPixel):

Niciuna nu e compatibila, asa ca nu mai conteaza. Legea spune sa ai ceva care sa acopere nasul si gura, nu spune din ce material, si nu mentioneaza niciun standard, iar eu vreau una transparenta, daca tot o port degeaba

| BlackPixel a răspuns (pentru Sonia822):

Aici greseste multa lume. Nu o porti degeaba. Unii nu inteleg ca masca are un rol. Daca nu pentru sanatatea celui care o poarta, atunci macar pentru cei din jur.
In loc sa iti iei masca aia care nu ajuta cu nimic, atunci mai bine iei una FFP3 (mult mai ieftina si mai eficienta).

| Sonia822 explică (pentru BlackPixel):

Ce nu intelegi tu ca ca vei purta masca pana la 80, si dupa, dar cu sanse mici sa-i prinzi. Ca sa traiesti sangele tau are nevoie de oxigen, nu de dioxid ce carbon. Ti-as recomanda sa recitesti manualul de anatomie din generala, dar nu zic nimic sa nu te superi. Aceasta nu e o discutie pro- anti masca, intrebarea mea a fost clara

| Sonia822 explică (pentru BlackPixel):

De ``virusul ucigas`` nu ne protejam cu o carpa pe fata happy Numai daca stai dimineata in autobuz langa unul care ragaie a salam cu nitrit, observi cat de eficienta e masca happy

| BlackPixel a răspuns (pentru Sonia822):

Corect. Eu sunt pro-masca.