| Anamaria13m73829j a întrebat:

Unde mă pot duce ca să-mi fac un piercing?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna

Se scrie *piercing*. Depinde unde doresti piercing-ul. Pentru ca daca de exemplu iti doresti la ureche, il poti face la o bijuterie, in cazul in care intentionezi sa cumperi cercel / cercei de la vreo bijuterie si, preferabil, cand iti pui, sa iti pui cercei medicinali, dupa o luna de zile ii dai jos si iti poti pune cerceii doriti. Piercing-ul / piercing-urile in ureche il vor face printr-un pistol anume pentru asta.
Dar daca vrei in alta parte, atunci trebuie sa cauti pe internet un salon de tatuaje si piercing-uri din localitatea ta!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum scrii mai bine nu iti face. Sa nu cumva sa iti pună vreun belciug in nas.

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste frumos, si sterge-ti mucii de la nas, inainte de a-ti pune belciug. Nu te-am jignit, ti-as putea fi tată.

| Anamaria13m73829j explică (pentru darrio2007):

Cică tată, auzi veziți de treabă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vino la mine, că ți-l fac eu. Pirseng, chiar așa cum ai scris.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La un salon de piersenguri și tatoaje.

| Ineys a răspuns:

Ke ye ala pirseng?

| Werrich a răspuns:

Nicăieri acum ca e închis.

| StrongHeart a răspuns:

Ti-l faci singur sau pui un prieten ceva, e simplu, asigura-te ca dezinfectezi urechea inainte si dupa ce bagi acul.

| Alive99 a răspuns:

Pai nu stiu.De facut, gasesti pe la Home-Made.Este o tipa grozava in Mehedinti care face pierce-uri, gen, le face pe comanda.
Daca vrei sa iti pui, este altceva.Iti pui la un salon tatoo sau pui vreun prieten care stie.
Exprima-ti corect intrebarile.Succes

| Kajun a răspuns:

La un tattoo.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Iti recomand ca prima data sa treci pe la scoala sa inveti limba engleza ca mai apoi sa te inteleaga lumea ce vrei sa iti faci. De "pirseng" nu am auzit in viata mea.

| Anamaria13m73829j explică (pentru FabricantDeGunoi):

Auzi dacă nu mă ajuți nu mai comenta copile