| Awwwww a întrebat:

Unde sunt preturi mai mici? La Kaufland, Carrefour sau Auchan?

8 răspunsuri:
| Dyanita a răspuns:

Eu fac cumparaturile la Carrefour dar sa stii ca preturi difera in sensul ca poti gasi un produs la fel si sa aiba 3 preturi diferite(cate unul la fiecare magazin) parerea mea este ca mai bine alegi un magazin unde are produsele pe care le cumperi cel mai des si sa fii multumimta de aceste magazin.
Nu poti sta in fiecare zi sa urmaresti preturile de la fiecare. happy

| Grimmjow69 a răspuns:

Buna.
Mama de la Carrefour face cumparaturile si mi se pare ca preturile sunt mici/foarte acceptabile.happy

| Alexandru a răspuns:

Intotdeauna va exista o competitie intre aceste lanturi de magazine in ceea ce priveste activitatea de marketing. Astfel ca se mentine un echilibru constant intre preturile pe care le au. De pilda, daca la Carrefour produsul x costa mai putin decat acelasi produs x la Lidl sau la Kaufland, cel mai probabil, preturile la produsul y se vor inversa si astfel niciun retailer nu se detaseaza in ceea ce priveste preturile. Si nici calitatea, car, cel putin la mine, in Prahova, este una buna, indiferent de retailer-ul de la care mi-am facut cumparaturile. Este, daca vrei, un acord tacit intre magazine, sa aiba o politica a preturilor similara! happy

| Cuniska a răspuns:

Kaufland

| maychanges a răspuns:

La Kaufland

| h4mh4m a răspuns:

Depinde de produse, sa zicem asa la kaufland pasta de dinti e mai ieftina dar la carrefour e mai ieftin samponu pe cand la auchan e mai ieftin salamu happy Sper ca ai inteles idea unele produse sunt mai ieftine intr-un loc, trebuie sa faci o lista sa vezi si sa zici ma duc iau hartie pasta de dinti sampon de acolo dupa ma duc si iau varza castraveti de acolo si carne si paine de acolo

| Dallly a răspuns:

La Auchan.

| Sabiee a răspuns:

La Auchan sunt mai mici.happy Dar mi se pare ca si la Kaufland sunt mai mici oricum in comparatie cu cele de la Carrefour.