| dariiaa055 a întrebat:

POT RIDICA COLET FARA BULETIN?
Am comandat o bustiera de pe ro.calvinklein.com si la adresa de livrare am pus numele meu, ci nu al mamei. Eu nu am buletin, si nu stiu daca pot ridica coletul odata ce vine. Le-am trimis email celor de la calvin klein si sper sa pot anula comanda si sa imi primesc banii inapoi daca nu se poate sa ridic comanda.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca coletul iti vine acasa, da, poti sa-l primesti. Dar daca esti instiintata sa mergi sa-l ridici de la posta, doar mama ta poate, cu buletinul, fiind pe numele ei.
DEgeaba i-ai instiintat pe ceid e la Calvin Klein ca vrei sa naulezi comanda, pana nu o ianpoiezi, nu poti face claimul.
Oricum, coletul va sta 10 zile in posta, asteptand sa fie ridicat.

| UserRo10 a răspuns:

Nici nu trebuie buletin. Ii zici curierului ca nu ai buletinul la tine si cu asta basta. Nu sunt atat de stricti. Si daca, prin absurd, nu iti da coletul fara buletin o pui pe mama ta sa ridice coletul.

| dariiaa055 explică (pentru UserRo10):

Cu curierul? nu vine cu curierul. vine la posta

| christall a răspuns:

Ideea e ca tu sa dovedesti sa esti destinatarul, sa ai certificatul de nastere, daca trebuie buletin il poate ridica mama ta.

| DuckDogger a răspuns:

Normal ca poti fara buletin

| dariiaa055 explică (pentru DuckDogger):

Deci daca are mama buletinul, si imi aduce si mie certificatul de nastere ca sa arate ca e mama mea, se poate?

| dariiaa055 explică:

*coletul se livreaza la posta*