| anonim_4396 a întrebat:

Voi a-ti da un sac de bani pe ceva ce la purtat sau folosit actorul, cantaretul sau pictorul vostru preferat?
Ex: Manusile lui Lucian Bute, au fost vandute cu 3.000 de dolari.
Un ex presedinte a fumat jumate dintr-un trabuc... dupa ceva ani de zile a fost vandut trabucul cu 5.200 de euro.

25 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu, in nici un caz, nu sunt o fana disperata a nimanui si in al doilea rand nu am bani de aruncat pe fereastra.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sincer vorbind, eu nu as da atatea bani pentru niste lucruri care ar reprezenta ceva pentru sufletul meu, dar sunt foarte multi oameni care colectioneaza diferite lucruri, participand la licitatii in care pe diferite obiecte dau mii sau milioane de euro.

| Bacemi a răspuns:

Daca as avea o multime de bani da. Dar nu pe orice obiect.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Bute şi-a donat mănuşile pentru o gală de binefacere care aduna bani pentru cei din Haiti, fiind o cauză nobilă, dacă aş avea bani i-aş da pe un obiect care mi s-ar părea cât de cât interesant.Nu-s de acord însă cu obsedaţii care ar cumpăra orice atâta timp cât a fost atins de o vedetă. Auzisem la un moment dat de o licitaţie pentru un cheesburger din care muşcase Britney Spears... Ce naiba făceau ce el, îl turnau în bronz, îl băgau în congelator? Cât puteai să-l ţii până să se împută? Măcar mănuşile pot fi agăţate într-un cui pe perete...

| xibalba a răspuns:

Nu as da un sac de bani pentru asa ceva, pentru ca nu imi place. Dar ii inteleg pe nebunii care dau atatia bani pe tampenii din astea. Sau incerc sa ii inteleg. Cum imi place mie ceva anume si as face orice sa fac rost de acel ceva, asa e si cu ei. Daca au bani de dat, de ce sa nu dea sa isi satisfaca moftul?

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Eu nu, dar fiind vorba de licitatii pentru strangerea unor fonduri pentru anumite cauze umanitare...de ce cei cu dare de mana sa nu dea, si asa nu se ostenesc sa faca acei bani!

| Razvan a răspuns:

In loc sa dau banii pe prostii de astea de care oricum nu am nevoie mai bine i-as donawinking

| viatadecacatt a răspuns:

Nu as da, eu nu consider ca daca sunt ale lui x au ceva special sau sunt aducatoare de noroc.mai bine imi cumpar lucrul respectiv de la un magazin obisnuit fara sa imi prapadesc atatia bani.

| AlecSSyA a răspuns:

Nu

| Dizzydizz a răspuns:

Categoric nu!
Sunt oameni care au nevoie de bani pentru a supravietui
Si ma rog cu ca m ar incalzi pa mine manusa lu bush?laughing

| Anonimusss a răspuns:

Eu nu as da... dar cei care au bani de ce sa nu dea? Pot sa-si faca orice capriciu...

| ionoion a răspuns:

Daca tot ai zis pictor, mi-as vinde casa pentru carpa in care si-o suflat Leonardo nasul. As pune-o pe perete si-as face un altar.

| moonY a răspuns:

pusesem pe ebay niste bocanci, despre care am scris c'au fost ai lui Aaron Stainthorpe.
apoi am avut remuscari, nu puteam sa fac asta unui fan infocat(de fapt nu am reusit sa trimit coletul in germania)

| User a răspuns:

Chiar asa nebun nu is. Inca.

| DianaLostInDreams a răspuns:

In nici un caz laughing.

| sy46 a răspuns:

Daca ajungi in postura in care sa nu mai ai ce face cu banii, probabil.Altfel nu; nu m-ar incanta cu nimic.

| デイダラくん a răspuns:

Mi se pare un snobism total, iar dca persoana a fost atat de "mare"puteau sa le expuna la muzeu, nu crezi>? Mi se pare ceva lipsit de sens

| MadNNNeS a răspuns:

Eu as da un sac de bani gol nu merita sa dai bani pe asa ceva ce sa faci cu ele sa te lauzi?

| adydassler a răspuns:

Decat sa dau mi de euro pe obiecte mai bine ii donez in scopuri caritabile...winking

| moodyblues a răspuns:

Stati linistiti. exista si pe gratis! nu mai stiu ce babe fanatice luau pamant de pe mormantul nu mai stiu carui popa si si-l bagau in mancare.
abia astept sa moara aia de la metallica ca sa le cumpar excrementele sau servetelele sa le lipesc de perete(vorba lui alexandros). oh da de unde stim ca aia sunt mucii originali? poate sunt pseudomuci
totul se explica printr-o credinta celtica, cum ca o parte din sufletul cuiva s-ar gasi in obiectele sale. dar daca noi aparent il regasim pe mort in din astea n-am nimic impotriva a crede in ceva frumos(pastrarea unei amintiri pana si intr-o tigara Carpati)

| mayli_9074 a răspuns:

Cine isi permite sa dea atiti bani ii are.Bine eu as da atiti bani doar cu condita ca acei bani sa aiba un scop caritabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca nu asi da laughingn-as avea nevoie de mucii lui cineva pe un servetel de exemplulaughing. mai bine imi iau ceva de care chiar am nevoie :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Eu una, nu as oferi atatia bani pentru asa ceva. Ei bine, daca unora le place si vor sa faca asta, nimeni nu ii opreste. Daca cumpar manusi la fel ca ale lui dintr'un alt magazin? Care e diferenta? Ca raman aprentele? Sincer, unii dau banii de pomana pe asa ceva. Sa dai mii de euro pe o pereche de manusi, sau pe un tarbuc? Nu, in nici un caz.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer as da bani, dar depinde de la cine... si sa fim seriosi nu chiar pe un trabuc laughing pe telefon, haine, suvita de par, pe acestea da, dar in rest, PA!

| Miruna_2494 a răspuns:

In nici un caz... Exista si alte modallitati de a fi fan si de a te bucura de a te bucura de "comorile" preferatului...