| mariaWoW a întrebat:

Voi ce ati alege geanta de umar sau ghiozdan? Am auzit ca geanta de umar te deformeaza daca ai multe carti in ea...

8 răspunsuri:
| nadyank a răspuns:

Ghiozdan, mai ales daca esti genul care isi ia cartile dupa ea si are caiet la toate materiile happy

| MeConstantine a răspuns:

Raspunsul este clar,
Alege ce iti place, geanta de umar te deformeaza daca sta doar pe umar si nu merge si pe corp, ca exemplu eu am breteaua pe umarul stang si geanta este pe dreapta si astfel imi traverseaza corpul. Si gentile de umar nu mai sunt ce erau- inainte se tineau pe umarul drept si erau pe dreapta ).
Sfatul meu alege ce iti place, deoarece nu o sa ai nevoie de multe carti si poate o sa vrei ca in orice faci sa se vada stilul tau.

| Lyndsey a răspuns:

Eu am purtat ghiozdan pana in clasa a 7-a.Din clasa a 7-a am incepu cu geanta de umar si mi se pare mult mai moderna decat ghizdanul.Anul acesta imi voi cumpara inca o geanta de umar. Daca te doare umarul iti schimbi greutatea pe celelalt:dar chestia e ca nimeni nu mai e prost sa care fiecare carte. Oricum te sfatuiesc sa iti cumperi ceea ce iti place si te avantajeaza.Mult succes la scoala.kiss

| CamiiBăă a răspuns:

Geanta.Daca muti din cand in cand geanta pe celalalt umar nu te deformeaza.winking

| cosmin2000 a răspuns:

Eu as alege ghiozdanul deoarece il tin pe ambii umeri si este mai confortabil, chiar daca are multe carti decat geanta pe umar care de la greutatea acesteia te poate deforma pe partea pe care o tii. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| NikDeea a răspuns:

Ghiozdan clarrr

| yoo710 a răspuns:

Eu as alege geanta de umar. Este la moda si nici nu te doare spatele de la ea cum te doare la ghiozdan. Intr-adevar de deformeaza daca ai multe carti in ea. Si ghiozdanul este bun, incape mai multe lucruri in el. Si geanta de umar si ghiozdanul pentru mine sunt comode.

| lumy06 a răspuns:

Ghiozdanul bineinteles...iar cand te doare spatele poti pune ghiozdanul ba pe un umar ba pe altul, asa ca o geanta eu asa faceam...