| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce cadou i-ati face soacrei de ziua ei de nastere?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu soacrei mele nu i-am facut cadouri de ziua ei, ca ne vedem foarte rar. Totusi cand mergem (sta in Moldova la tara) tin cont ca are diabet si ii cumpar tot felul de fructe de care are voie sa manance, dulciuri fara zahar, dulceturi (tot asa). O bijuterie care sa fie si utila - impotriva reumatismului - cu magneti (o poarta in permanenta si spune ca ii face bine) un tensiometru electronic ca sa-si poata masura tensiunea... Electrocasnicele nu-i plac ca consuma curent (desi sunt de acord cu Mike ca in general femeile prefera electrocasnicele, soacra mea este cumva diferita). Mama in schimb are toate felurile de electrocasnice pe care si le poate imagina cineva. De comandat insa sunt comandate de tata (care telefoneaza in disperare la teleshoping, cred ca de plictiseala). Ce a apreciat foarte mult mama mea a fost masina de tocat electrica. Ea nu mai are forta in maini si masina veche era deja terminata. Sunt multe idei, dar depinde de gusturi, de problemele medicale, de varsta, de locatie (rural sau urban), de... multe altele.

14 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

I-am cumpart o floare la ghiveci''limba soacrei'', un sort de bucatarie si un batator de covoare.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu inca nu pot avea o soacra deoarece casatoriile sunt permise dupa varsta de 18 ani...eu doar iti povestesc ce am vazut prin familia mea, cam ce cadouri primesc bunicile mele de la parintii mei.
Depinde de preferintele ei...eu iti recomand sa ii iei ceva folositor, pentru casa sau gospodarie (un aspirator nou, un aparat de facut suc de fructe, un cuptor cu microunde).
Femeile batrane apreciaza electrocasnicele foarte mult(mai ales ca pe vremea cand erau ele tinere nu au avut asa ceva).
Stiu ca poate sunt indraznet... dar unii ti-ar raspunde doar prin doua cuvinte ''un pistol''/''o pusca''/''o grenada''...etc...
Insa eu sper ca tu tii le soacra ta si ii vei cumpara ceva util, frumos si de calitate.Imi pare bine ca oamenii nu-si considera soacrele o pacoste...Bravo tie!
P. S.-Cand am spus ''unii'' m-am referit la aceia care nu prea se au bine cu soacrele...laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare an la fel:
De ziua ei face o masa mare, unde vine toata familia.
Eu vin cu un buchet frumos de flori.Si o fac extrem de bucuroasa, fiindca stie ca nu mai vin la ea si n-o bat la cap pana la anul!

| Ralu_Raluk_1986 a răspuns (pentru Bula):

Tare concluzia finala laughing

carla
| carla a răspuns:

Hahha super interesant. Am gasit pe un site o clasificare a cadourilor pentru soacre:
http://www.giftogether.com/......ge/ro.html

| DenissaDeea a răspuns:

Lui soacra mea inca nu stiu e cam fitoasa. Probabil daca ma gandesc mai bine eu cred i-as face un nou telefon sa aiba cu ce ma cicali la orice ora.(desigur glumeam eu chiar am o soacra buna)si chiar i-as face cadou un telefon inlocuitor la telefonul care il are.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu pana acum i-am luat un parfum, oale, tavi, papuci de casa, pijamale, haine de pat... ceva util... insa anul acesta voi merge pe sentimente. Avand in vedere ca deocamdata nu au decat o nepoata (fetita mea) si stiu ca o iubesc foarte mult m-am gandit ca soacrei ii voi face cadou un album de poze cu Carla mea, un album personalizat. Am vazut multe modele si chiar imi plac, eu zic ca asta ar fi o amintire pe viata.

| mioara a răspuns:

Nimic pentru ca nu merita

luciana
| luciana a răspuns:

Depinde ce varsta are soacra..., oricum e obligatoriu un buchet din florile preferate, o caseta de dama, o esarfa si un sincer La multi ani. Este de ajuns, si cred ca va fi multumita... Succes si numai bine, Lucien.

| ada a răspuns:

De-a lungul timpului i-am facut soacrei mele o multime de cadouri(parfumuri, diverse lucruri de uz casnic-farfurii, cesti, etc, o brosa de aur, mici bijuterii de argint, bomboane de ciocolata, si multe altele)Ultima data insa i-au cumparat o floare exotica de camera(pentru ca ea are o pasiune pentru florile in ghiveci)...Pe soacra ta tu o cunosti cel mai bine. Tu ii cunosti gusturile sau daca nu tu sotul tau poate stii ce ii place mamei lui.Asa ca vezi ce ii place, ce ii lipseste, ce isi doreste.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O geanta, un parfum, o bluza, un ghiveci cu flori...