| RAY a întrebat:

Voi va imbracati in haine de firma sau nu conteaza asa ceva pentru voi?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

În ultima vreme caut să îmi iau haine mai puţine, dar de o calitate cât mai bună, decât să cheltui banii pe multe prostii care după câteva luni deja se rup şi par uzate.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Foarte inteligent raspuns

| doctorandus a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu am luat o pufoaica Made in Romania, costa 895 Euro. De ce? Pana mor nu-mi mai trebuie alta. Cutitul nu poate s-o taie, nu se poate zgaria, nu intra apa sau vantul, tine de frig la minus 40 de grade (Fahrenheit sau Celsius, nu conteaza). https://ro.wikipedia.org/wiki/Vollebak

| RAY explică (pentru doctorandus):

Es ist viel zu teuer

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

He, he, he, asta o porti 30-50 ani, pe urma o lasi mostenire. Nu e d-aia care o arunci dupa doi ani ca iese puful din ea.

Fibra invelisului ei e de 15 ori mai tare (rezistenta) decat otelul si cu 40% mai tare decat aramida. Expusa la frig devine si mai tare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Exista tricouri la 25 lei in mall care rezista 10 ani fara gauri sau sa se rupa desire

31 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu ma imbrac sa ma simt comod si decent.
La fel si cu incaltamintele.
Firma nu conteaza.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu conteaza, cumpar ceea ce-mi place si cand si pretul este unul atragator.

| Drimmero a răspuns:

Nu conteaza, ma imbrac cu ceea ce-mi place, sa fie lejer pe mine, sa port cu placere.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea conteaza

| GoldenZenith a răspuns:

Nu contează. Daca vad ceva ce îmi place, nu are importanță dacă e de firma sau nu.

| RB26DETT a răspuns:

Oamenii in ziua de azi dau prea multa importanta hainelor, parerea mea, daca ai hainele curate si calcate + daca ai grija de igiena personala atunci esti perfect! O tinuta decenta este perfecta, acum depinde, sunt oameni carora le place sa iasa in evidenta si prefera hainele de firma, nu am nimic impotriva, totusi, pentru mine nu conteaza daca haina e de firma sau nu atata vreme cat imi place.

| 393Dan a răspuns:

Pentru mine culorile conteaza mai mult

| RAY explică (pentru 393Dan):

Ce culori isi plac?

| 393Dan a răspuns (pentru RAY):

Alb predomina in garderoba mea, insa port si albastru, negru, verde, galben, rosu, etc.

| RAY explică (pentru 393Dan):

Esti o persoana pasnica, linistita

| 393Dan a răspuns (pentru RAY):

Pur si simplu ma simt mai bine in alb, dar tu ce culori preferi sa porti?

| RAY explică (pentru 393Dan):

Negru

| 393Dan a răspuns (pentru RAY):

Negru tot e bun. Iarna merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Depinde daca prefera albul cu semnificație sau pur si simplu asa ii place lui nu neapărat prin semnificație + ca reprezinta multe chestii fiecare culoare

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu contează.

| Daniel9988 a răspuns:

Depinde de eveniment...Doar nu am de gand sa spal masina in costum de la Hugo Boss sau Gucci.Sau mai grav, sa ma duc la un congres cu tricou si pantaloni de la Carrefour de 15 de lei/bucata.Deci...Iti dai seama ca intrebarea ta are un raspuns variabil.Tu cand iti iei pijamale, te uiti sa fie de firma? Nu cred.Dar cand vrei s iti iei un costum pentru un eveniment important? Iti spun eu, cu siguranta, ca raspunsul este,, Da''!

| RAY explică (pentru Daniel9988):

Asa e, cristi ai dreptate

| Victor453 a răspuns:

Nu conteaza, daca imi place o iau, si gata!

| xSega a răspuns:

Nu contează pentru ca cele de firma nu au o calitate mai buna decât cele no name, platesti mai mult doar pentru ca ai logo-ul pe haina, in general hainele sunt foarte ieftin de produs ca mai apoi sa se vândă cu mult mai scump

| Ruptura a răspuns:

In ziua de azi hainele fac pe om, normal haina nu trebuie sa conteze, mentalitatea omului ar trebui.
Mie nu-mi pasa daca e de firma sau nu, doar sa-mi placa

| Maopiscopulesculeandra a răspuns:

Nu conteaza daca haina e de firma sau nu.Hainele de firma sunt mai bune ca material decat cele care nu sunt de firma, dar dupa parerea mea nu merita sa cumperi haine de firma.Tot ce conteaza este sa dai cat mai putini bani, sa arate bine, sa fi comod in ele.

| MasterDisk a răspuns:

Dacă merg la firmă mă îmbrac cu haine de firmă, dacă nu, nu

| dragutza43 a răspuns:

Te imbraci cu ce vrei...nu conteaza firma... daca iti place poarta happy

| RAY explică (pentru dragutza43):

Tu chiar esti draguta

| Anonima5665cool a răspuns:

Nu conteaza. smug

| HyperFrost a răspuns:

Eu ma imbrac cu toate tipurile deoarece nu conteaza cum te imbraci chiar daca cele de firma sunt mai scumpe deoarece au o sigla