| PringAloe a întrebat:

Voiam sa-i cumpar iubitei mele un inel de craciun, ce parere aveti? Ce fel de inel as putea sa-i cumpar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu ador aurul alb si asa am mai toate bijuteriile, dar asta ramane o preferinta personala.
Incearca in joaca, sa-i ceri un inel care il are deja pe deget si sa-l pui pe degetele tale, ca sa vezi pe care iti intra.
In felul asta, iti poti face o idee de masura.
Incepe prin a-i spune ca esti impresionat de ce maini frumoase are si ce degete subtiri samd... pornind de la complimente, ajungi sa-i ceri un inel, ca sa vezi cat de subtiri si delicate are ea degetele.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un inel de aur sau argint, evident.
Gablonturile inegresc si s-ar simtii jignita, daca i-ai lua asa ceva.

| PringAloe explică (pentru Violleta2022):

Buna Ana, eu ma gandeam la aur alb chestia e ca nu i-am cumparat niciodata un inel pana acum, nu stiu daca-i vine pe deget nu stiu ce sa fac

| PringAloe explică (pentru Violleta2022):

Chiaar ca, pfai multumesc mult Ana

| Violleta2022 a răspuns (pentru PringAloe):

Sa alegi ceva delicat, ca aurul alb nu se preteaza la grosolanii cu pietre semipretioase, corale sau alte porcarii.
Adorabil cu diamante, rubin sau safir.
Merge si cu zirconiu, care imita bine diamantele, mai ales daca este de calitate buna, cu claritate maxima.

Uita-te si la casele de amanet, ca uneori ies la vanzare bijuterii unicate, la niste preturi foarte mici.
Chiar daca este putin larg sau stramb, se pot modifica la orice bijuterie.
Important este sa cumperi un inel cat mai deosebit si daca-l gasesti, ia-l si-l modificati dupa aceea, ca dureaza 2-3 zile doar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru PringAloe):

Eu ador aurul alb si asa am mai toate bijuteriile, dar asta ramane o preferinta personala.
Incearca in joaca, sa-i ceri un inel care il are deja pe deget si sa-l pui pe degetele tale, ca sa vezi pe care iti intra.
In felul asta, iti poti face o idee de masura.
Incepe prin a-i spune ca esti impresionat de ce maini frumoase are si ce degete subtiri samd... pornind de la complimente, ajungi sa-i ceri un inel, ca sa vezi cat de subtiri si delicate are ea degetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inelul de la pateul ardealul este cel mai romantic big grin Sau inelul de la chei.

| PringAloe explică (pentru anonim_4396):

laughing) e o varianta si asta

| GirlOnline81 a răspuns:

Sergiu, sper sa nu te simti jignit, dar nu cred ca un inel
este o idee tocmai buna de oferit ca dar de Craciun (doar daca nu cumva vrei sa o ceri in casatorie?). Mai degraba de ce nu cumperi o bratara sau un lantisor?
(Sper ca raspunsul sa fie postat de data asta)

| PringAloe explică (pentru GirlOnline81):

Iti multumesc mult big grin

| GirlOnline81 a răspuns (pentru PringAloe):

Cu drag happy.

| DorelExpertu a răspuns:

Daca te lasa portofelu, te las sa-mi iei si mie unu laughing

| PringAloe explică (pentru DorelExpertu):

Bine dar sa-mi iei si mie ceva dragut laughing

| DorelExpertu a răspuns (pentru PringAloe):

Iti iau un ursulet pufos sa-l smotocesti noaptea laughing

| PringAloe explică (pentru DorelExpertu):

Scump sa fie laughing

| DorelExpertu a răspuns (pentru PringAloe):

Eu pastrez bonu in caz de nu-ti placelaughing
Fa si tu la fel laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PringAloe):

Daca vrei sa fie scump, atunci uite aici un exemplu.

https://bit.ly/2Ucedep

E la set, cu cercei.
Sper sa stai bine cu inima inainte sa te uiti. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru PringAloe):

Apropo,grabeste-te pentru ca e ultimul produs pe stoc.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

De 111.000 de lei imi iau un BMW x6 si mai raman si cu bani de benzina pe 1-2 ani rolling on the floor)