| Vidacu69 a întrebat:

Vre-un site de unde pot cumpara un telefon in rate? Dar cu card Visa de la raiffeisen bank ...pe cel.ro sau eMAG etc..nu este bun acest card.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista magazine online care sa accepte un card de debit pentru cumparaturi cu plata in rate! Cardul de debit il poti folosi numai daca, la cumparare, achiti pretul integral al produsului!
Pentru plata in sistem de rate lunare a produsului achizitionat, ai nevoie de un card de credit ("de imprumut" cu dobanda!)emis fie de o banca, fie de o institutie nebancara(un IFN) ca partener al magazinului online.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar cu card de debit nu poti lua nicaieri rate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rau daca am ajuns sa ne cumparam ceea ce nu ne permitem in rate.