| BerarulZed a întrebat:

Vreau sa achiziționez niște produse de la media galaxy, iar cei de la rate nu vor sa accepte pentru ca bunica este in biroul de credite negativ. Ce e de făcut?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa plateasca bunica datoriile si apoi poti achizitiona ce vrei.

| BerarulZed explică (pentru darrio2007):

A plătit tot, a rămas in istoria ei

| darrio2007 a răspuns (pentru BerarulZed):

Atunci inseamna ca problema este varsta bunicii. Dupa o anumita varsta bancile nu mai acorda credite.

| BerarulZed explică (pentru darrio2007):

Are 69

| darrio2007 a răspuns (pentru BerarulZed):

Dar tu de ce nu faci rata? Nu muncesti? Bunica mai are ceva agatat. Daca platea tot, putea sa faca rate.

| darrio2007 a răspuns (pentru BerarulZed):

Uite ca am cautat eu pentru tine, ca tie ti-a fost lene. Acum e clar. Bunica are 69 de ani, da? Nu stiu ce vrei tu sa cumperi dar magazinul lucreaza cu o banca. Care banca acorda imprumut doar daca la finalul achitarii creditului bunica ta nu depaseste 70 de ani. Ori ea mai are un an pana la 70. Creditul pentru ce vrei tu, sigur depaseste anul. Exista o singura banca care acorda pana la 75 de ani dar sigur MediaGalaxy nu lucreaza cu ea.
Ai inteles?
Asa ca, la munca, baiatu, castiga bani si cumpara-ti tot ce vrei.

| sierra1 a răspuns:

Ce ai tu cu bunica in afacearea asta?

| ziftode a răspuns:

Contra-intrebare, vrei sa achizitionezi pe numele tau SAU AL BUNCII
daca e pe numele bunicii, iti doresc o zii buna si nu am cuvinte

daca e pe numele tau, intreaba-i daca vor sa iti plateasca despagubiri, ca poti sa ii dai in judecata urat, RAU, nu au dreptul sa te judece pe tine pentru greselile cuiva din familie, si le spui ca te duci la un avocat, apoi la politie (nu stiu care e termenul dar SIGUR ESTE), si apoi la presa

NU AU DREPTUL SA ITI PUNA TIE IN CARCA DATORIILE MEBRILOR DE FAMILIE, E O DISCRIMINARE **EXTREMA**!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pui pe bunica-ta sa isi faca rata la banca, ca sa-ti cumpere tie "produse" de la media galaxy? laughing
Da de ce nu muncesti tu sa iti iei? si lasi femeia linistita in ultimii ani din viata. Nu sa moara cu datorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://imgur.com/a/Q3ttKxA

| christall a răspuns:

Ce ai da la rata pune deoparte si cu putina rabdare ti-l iei fara sa platesti dublu.