| Justusee34 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe ebay dar expira in cateva zile 1zi juma ce sa fac?
Daca cumpar cu cardul fara paypal are ceva?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca expira stai linistit ca o sa reposteze iar,si poate si mai ieftin de data asta.
Asa fac unia cand vad ca nu se vinde ceva,nu toti dar unia fac si asa.
Plus de asta nu cred ca e doara respectivu pe ebay care vinde acel produs,sunt balamuc care vinde exact acelasi produs.
Expiratu ala ce spui tu,este pentru ca atunci cand postezi ceva pe ebay, acea postare este tinuta o luna sau nu mai stiu exact cat, dupa care expira, adica nu mai este afisata, iar cel care a postat-o trebuie sa reposteze.
Deci nu te grabi sa cumperi, asteapta sau mai cauta ca gasesti.Ca idee ia datele,cum il cheama pe cel care a postat,ia pozele ca se poate,apoi peste cateva zile cauta iar si o sa vezi ca apare din nou postarea.
Si eu am facut odata la fel, trcuse, ala repostase dar la juma de pret laughing am avut noroc ca nici asa nu cumpara nimeni.
Dar de regula cand reposteaza, pe ebay pun acelasi pret, rar schimba pretu, dar de repostat sigur o sa reposteze.Asa ca fii fara griji, nu te grabi ca ai timp

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe Ebay poti platii cu un credit card, sau cu paypal, nu cu debit card!
Nu am inteles ce expira, ca produsele vandute acolo, nu sunt perisabile. Poate te referi la licitatie "auction" care se incheie intr-un anume timp, si unde trebuie sa depui "bid", ca sa ai sanse sa castigi licitatia.

| sabistu a răspuns:

Eu nu am comandant niciodata de pe ebay dar daca folosesti un alt tip de card in afara de paypal s-ar putea sa nu fie acceptat sau sa ia o taxa asta depinde de firma