| ShiNee a întrebat:

Vreau sa comand de pe kurtmann.ro Ei spun ca in cazul in care vreau sa returnez coletul, e gratuit. Dar presupun ca doar transportul retur e gratuit. Deci eu tot trebuie sa platesc pana la urma transportul tur sau se ocupa ei si de asta? Cine a avut experiente de acest gen sa ma informeze si pe mine va rog.

5 răspunsuri:
| TheFeeye a răspuns:

Si eu mi-am comandat de acoloo ^^.
Transpotul ti-l platesti tu. Si daca cumperi ceva de 150 de lei ( un milion jumate)sau mai mult, transportul este gratuit. Deci da, iti platesti singura transportul, 15 lei este.
Vei ca pentru a returna ceva, acell lucru trebuie sa fie ca si ne atins cu tot cu etichete, asa ca incearca cand probezi ceva sa nu scoti eticheta pana nu vezi cum iti vine.
Mult noroc! ^ ^.

| DirTek a răspuns:

De pe site-ul lor:

"Livrarea se face cu OTTO Curier in toate localitatile din Romania, in termen de 24-48 de ore, contra sumei de 14.9 LEI pentru coletele achitate la primire (Ramburs) si 8.90 LEI pentru cele achitate in avans in contul bancar indicat la sectiunea "CUM PLATESC?""

L.E.: Se pare ca partea asta nu am vazut-o:

"Toate comenzile cu valoare de peste 150 LEI, beneficiaza de transport gratuit. Aceasta oferta nu este valabila in timpul desfasurarii campanilor promotionale si a soldurilor, cand pragul este de 300 LEI."

| ShiNee explică (pentru DirTek):

Stiam asta. Eu intrebam daca returnez coletul, mai platesc taxa aia de 14.9 lei de pomana?

| DirTek a răspuns (pentru ShiNee):

Hmm...nu cred ca specifica asta undeva pe site. Ar trebui sa ii contactezi direct pe ei, e cel mai bine asa.

| Kurtmann a răspuns (pentru ShiNee):

Buna ShiNee. Daca doresti sa returnezi un produs nu trebuie decat sa ne trimiti un email in care sa ne indici codul respectivului produs, noi urmand a ne ocupa de toate formalitatile returului, inclusiv achitarea taxei de retur. Taxa de transport, in valoare de 14, 90 lei, se achita numai o data, la primirea comenzii, in cazul in care aceasta are o suma ramburs mai mica de 150 de lei. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pentru mai multe informatii ne poti contacta la adresa de email clienti@kurtmann.ro. O zi frumoasa!