| Marius1789 a întrebat:

Vreau sa dau o comanda pe eMAG dar am vazut ca un produs este vandut de o firma si celalalt de o alta firma. Daca le adaug pe amandoua in cos si dau comanda vor veni amandoua deodata si nu va trebui sa platesc curierul de 2 ori?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

A! Asta-i altceva. Trebuie ca un produs sa aiba valoarea de 200 lei ca sa nu platesti transportul sau toate trei sa aiba valoarea de 200 dar sa fie de la eMag toate.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca produsele au valoarea peste 200 lei fiecare nu platesti nimic chiar daca vin separat.

| Marius1789 explică (pentru Salontanul):

Degeaba, tot platesc transport. Comanda era de 300 si ceva de lei si aveam 37 de lei transport...3 produse vandute de 3 magazine diferite.

| Salontanul a răspuns (pentru Marius1789):

A! Asta-i altceva. Trebuie ca un produs sa aiba valoarea de 200 lei ca sa nu platesti transportul sau toate trei sa aiba valoarea de 200 dar sa fie de la eMag toate.

| SueZz a răspuns:

Salut,

Da, produsele vor veni deodata, eMAG are produse ce sunt vandute de mai multe magazine/firme. Daca ai pe la tine in oras un depozit eMAG iti recomand sa alegi optiunea de a le ridica de la depozit, iti vor veni si mai repede si nici nu mai platesti curier, doar platesti produsul acolo.

| Marius1789 explică (pentru SueZz):

Nu stiu ce vrei sa inteleg prin depozit dar mai nou unde este Oficiul Postal scrie "EMAG Punct de livrare"

| SueZz a răspuns (pentru Marius1789):

Cel mai bine fa-ti comanda cu curier, sa vina la adresa ta.

| Violetta4321 a răspuns:

Plătești transportul pentru fiecare produs in parte, dacă sunt de la firme diferite.