| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar BMX dar am 24 de ani, 1.67 si 80 de kg.
As putea sa-l folosesc la plimbari prin oras?
Am mers odata cu unul si mi s-a parut super.

1 răspuns:
| Mirel4412 a răspuns:

Nu se rupe bmx-ul ca ai tu 80kg, dar sa nu iei nici unul ieftin, investeste niste bani (1000-2000 lei de inceput) si vezi cum e. Poti lua unul folosit, probabil o sa incerci sa faci scheme cu el si o sa pice pe jos.
Poti sa te plimbi si prin oras si in skatepark, ideea bmx-ului nu e de mijloc de transport eficient, cum ar fi o bicicleta obisnuita cu roti de la 26" in sus, e mai mult de plimbari scurte si distractive, daca vrei sa te deplasezi mult cu ea e alegerea ta, nu e nimic gresit.