| Kefry a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr ceva de pe amazon.co.uk pentru preturile mai mici dar care este transportul? Cât costă și sunt sunat când ajunge la poștă? Ei sună și vorbesc în română?

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi daca asigură ei transport in România, ca de obicei ei scriu no shipping to Romania, si daca trimit in România fi sigur ca preturile sunt mari si nu cred ca se merită, tu stii exact ce bani ai de cheltuit. De curiozitate, ce anume i ei de pe amazon? Aparate sau haine?

| dannyel86 a răspuns:

Valoarea taxei de transport este influentata de greutatea coletului si locul de destinatie.
Atunci cand comanzi, se calculzeaza si pretul transportului, precum si daca se poate trimite in Romania, daca nu exista anumite restrictii, dupa caz.
Vei fi instiintat cand coletul ajunge in tara la adresa trecuta la destinatar, dar, precum s-a spus, din cauza costurilor, investitia s-ar putea sa nu merite.

| Kefry explică (pentru dannyel86):

Mă uitasem pentru niște folii pentru telefon și transportul spune că e 2 dolari și ceva.Dar după ce dau comandă ei mă sună? Faza e că nu știu să vorbesc în engleză decât să scriu și să citesc.

| dannyel86 a răspuns (pentru Kefry):

Ce motiv au sa te sune? happy Nici cei care livreaza pe teritoriul Romaniei nu fac asta, decat in cazuri izolate. Plasezi comanda si urmaresti stadiul ei pe contul oficial.
Vei fi anuntat, de transportatorii din tara (cel mai probabil Posta Romana), unde sa te prezinti pentru a ridica coletul.

| Kefry explică (pentru dannyel86):

Am crezut pentru o confirmare cum se face la noi

| peperonies a răspuns:

Vin prin curier. posta lucreaza cu gls. transportul costa cat scrie pe site cand faci comanda.

| ALGator a răspuns:

Înainte de a plăti produsul vezi pe Amazon și cît costă.
Cînd ajunge coletul în România te avizează Poșta Română ca pentru orice trimitere.
Pe Amazon se indică și prețuri aproximative de transport. Caută!
Expedierea e cam 10-15-20 USD in funcție de greutate etc.
Romania
Standard (3-7 days)

Music / DVD / Blu-ray / Software / Video Games (excluding consoles) - £3.60 per delivery + £1.80 per kg.
Books (includes audio books) - £5.50 per delivery + £1.80 per kg.
Other categories (including Video Games consoles) - £5.50 per delivery + £1.80 per kg.
For any combination of items from the categories listed above add together the appropriate "per item" or "per kg" rates. The highest "Per Delivery" rate applies.

Expedited Delivery (2-4 days)

All categories - £9.70 per delivery + £3.10 per kg.

| ALGator a răspuns:

Https://www.amazon.co.uk/......splay.html

Pe google găsești cursul lirei britanice.

| AllEyezOnMe a răspuns:

Inchipuieti si tu ca vin din U.S.A si ca costa foarte foarte mult transportul, si da vei fii sunat cand ajunge la posta, si or sa vorbeasca engleza ei, daca nu vei fii sunat de catre o persoana care lucreaza la posta.
In locul tau as lua din alta parte pentru ca economisesti!

| Julizz a răspuns (pentru AllEyezOnMe):

UK înseamna Marea Britanie, nu SUA!
Jesus...

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Julizz):

Nu pari cu nimic mai smecher daca folosesti "Jesus".

| Julizz a răspuns (pentru Volsvagan70):

Nu vreau să par mai șmecheră decât sunt deja. Locuiești cumva în SUA ca mine? Se pare că nu, de aceea crezi că mă cred șmecheră, aici se obișnuiește.Cât timp nu știi cauza din care o persoană folosește anumite cuvinte, tu ești cel care încearcă să se dea deștept.Merci că ți-ai pierdut câteva secunde să scrii comentariul și să citești asta.winking

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Julizz):

Esti pe site Romanesc? VORBESTI ROMANESTE! Clar?
Vrei sa folosesti tot felul de cuvinte? Du-te pe site-uri din SUA.
Cate fite pe capul unora...

| AllEyezOnMe a răspuns (pentru Julizz):

Acelas lucru omule.

| Julizz a răspuns (pentru Volsvagan70):

Oh, cineva crede că se impune... Ești amuzant.
Folosesc ce cuvinte doresc,e democrație,măi stresatule.
În loc să te contrazici cu mine,mai bine ai învăța că în Limba Română există cuvântul "pagină a motorului de căutare" pentru "site". Cuvântul acesta e preluat din Limba Engleză,șmecherule.
Acum,te rog frumos, taci și acceptă situația, sunt în SUA pentru că am realizări la care nici măcar să visezi nu vei ajunge (probabil nu știi ce e Fizica Nucleară).Eu nu am fițe, voi ăștia care aveți capacități mintale reduse vă frustrați și ne numiți fițoși pe noi, deștepții.Pentru informarea ta,dacă ai fii deștept, nu te legai de un lucru nesemnificativ, ci te concentrai să lucrezi, să te destinzi, fără să critici.De aceea nu avansați de la nivelul de creier al unui copil.Deschideți ochii, oameni buni!

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Julizz):

Deschideti ochii, oameni buni! Englezii/Americanii nu folosesc Limba Romana, Rusii pun mana pe Basarabia, poate daca ne pierdem Patriotismul la fel ca Julizz o sa pierdem si Ardealul!
Nu o zic cu rautate, dar vreau odata sa fim puternici. Sa fim de temut. Sa nu mai folosim Engleza printre fratii nostri.

P.S: Eu sunt presedintele Frantei, in caz ca nu stiai.