| Justusee34 a întrebat:

Vreau sa imi fac con paypal!
Dar n-am 18 ani!
Asa ca fac pe numele surori mele!
Intrebarile mele!
Are ceva daca completez cu datele ei {nume, data de nastere} si cu nr meu si emile meu?
Ea nu sta in oras deci o sa pun orasu meu are ceva?
Daca comand ceva de pe ebay/amazon etc Cu contul asta o sa pot lua comanda cand va ajunge? Nefind ea?
Ps Cardu tot al ei e are ceva nu cred doar card sa ai?
Pe ebay tebuie aa scriu din nou datele judet oras adresa nume sa completez si acolo adica pe paypal e deja completat?
Din cate am inteles trebuie sa atasez un card de paypal iar ca sa il activez trebuie sa imi ia paypal ~1.5 euro din card si sa ii trimita la loc tot atat nu iar mai apoi sa scriu codu de 4 cifre? Am inteles ca il pot lua de la banca cerand ceva nu-s nu-mi amintesc sau prin cont si vad imediat?

Daca mai e ceva va rog spuneyimi vreau sa imi fac paypal in min 2- 3 zile?

Ps: Are ceva daca comand de pe ebay cu cardul direct fara paypal?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti faci cont de paypal trateaza cu cea mai mare seriozitate acest cont, pentru ca vei fii verificat si blocat, daca incerci sa inseli.
Pune=o pe sora ta sa faca contul de peypal pe numele si adresa ei corecta din buletin, cu toate datele ei persoanle, inclusiv cont bancar si tot.
Nu te juca cu paypalul ca multi regreta prostia de a-i trata smechereste, incercand sa-i insele, dar ei fac verificari bancare si daca nu mele contului tau nu este identic cu cel al contului bancar, esti eliminat.
Pe ebay poti cumpara cu un CREDIT CARD sau cu un cont paypal.
Nu poti cumpara cu un card de debit, ceea ce tu ai, pentru ca esti minor, iar banca nu are cum sa dea credite bancare minorilor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Infiintarea unui cont de paypal cu toate verificarile bancare si tot dureaza intre 10 si 14 zile, nu 2-3 zile, din cauza difereneti de fus orar care afecteaza orele de functionare a bancilor, fiind perceputa extragerea, ca una internationala, apoi tu trebuie sa primesti un cod de 4 cifre in extrasul de cont bancar, cod care va trebuii sa-l introduci intr-un link trimis de paypal. Dupa ce ai introdus acel cont, ei iti trimit inapoi banii extrasi, unde mai dureaza 2-3 zile lucratoare, ca ei sa-ti intre in cont si apoi Paypalul te anunta ca ti s-a activat contul, in urma incheierii verificarii.
Lucrez cu paypalul de peste 10 ani si tot la 3 ani cand imi expira credit cardul, trebuie sa-l introduc pe cel nou si trec prin aceeasi procedura de verificare si eligibilitate.