| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa imi fac un card VISA. De la cati ani poti sa iti faci? Mie imi face daca am 16 ani?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi cu un parinte major. Personal nu-ti face pana la 18 ani.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardul de credit VISA este un card care se obtine numai dupa 18 ani si numai daca ai un job stabil.
Uneori fiind nevoie de adeverinta de salariat, cu minim 1 an vechime.

Ceea ce ai tu nevoie, este un card de debit, care se poate obtine de la orice banca, card care este legat de contul tau bancar, si poti cheltuii doar atat cat ai in cont.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Violleta2022):

Dar eu vreau sa cumpar online si acolo scrie card VISA. Multumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Din pacate, tu nu poti cumpara nimic online, pentru ca nu poti detine un card visa.

Cardul VISA este un card de credit, care se obtine la orice banca, DUPA varsta de 18 ani si doar daca esti angajata, ca sa poti platii creditul acordat de banca.
Practic, acel card se elibereaza ca un imprumut bancar, asta este acel VISA CARD,

Tu NU poti beneficia de acel CREDIT CARD, decat peste cativa ani, cand vei avea deja de munca si posibilitatea sa iei un credit bancar, atunci ti se va da si cardul, cu care sa faci operatiunile bancare online sau prin masinarii electronice de retragere a banilor.

Imi pare rau pentru tine, stiu ca vrei, dar nu ai voie, pana la 18 ani, mama si tata vor cumpara si platii pentru tine.