| alexwahl a întrebat:

Vreau sa imi vand telefonul. E negru,are lanterna si GPS. bine,mai are si alte programe, dar cele de sus sunt mai importante. Astept oferte. Pret minim 150Lei.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce model este?

| alexwahl explică (pentru Bula):

Motorola,dar am scris mai sus.

| Bula a răspuns (pentru alexwahl):

Motorola este numele firmei producatoare, NU modelul!
Modelul il gasesti usor astfel:
- opreti telefonul (din buton), iar la pornire sa afiseaza "Motorola", impreuna sau urmat de litera+numar de model
- opresti telefonul, scoti bateria, iar numarul de model este scris pe eticheta de sub baterie

| alexwahl explică (pentru Bula):

Nu ii mai stiu pinu. Daca il opresc pot sa arunc cartela. E Motorola cu clapeta. Merge si internetul pe el. Pana acum nu am avut probleme cu el. Daca vrei mai multe detalii, ma poti intreba. Pana acum nu mi-a facut probleme.Vi-l dau cu tot cu husa de piele, facuta de mine.

| Bula a răspuns (pentru alexwahl):

Nu trebuie sa arunci cartela, dupa ce pui bateria vei putea sa-l pornesti din nou.
Fara sa stii ce model, nimeni nu-ti cumpara telefonul.
Daca nu-i cunosti Pin-ul, inseamna ca nu e telefonul tau. Daca schimbi cartela cu una noua, va cere (sau nu) Pin-ul cartelei noi.

| alexwahl explică (pentru Bula):

Pinul cartelei mele nu il stiu. Ma omule am si factura de la telefon.

| Bula a răspuns (pentru alexwahl):

Daca n-ai folosit Pin-ul niciodata, atunci codul initiai este 0000 (cel mai probabil) sau 1111 sau 1234.
Daca l-ai setat la alt numar decat cu ce vine de fabrica, atunci e alt numar.

Totodata, la setarile telefonului se poate alege sa ceara sau nu codul Pin (la pornire sau la trezirea telefonului din standby).

| alexwahl explică (pentru Bula):

Mersi! L-am vandut la un nene.

| Bula a răspuns (pentru alexwahl):

OK happy

| Lioana a răspuns:

Pe site-uri de anunturi ai cele mai multe sanse sa-l vinzi, punand poza cu telefonul si descriere completa (nu doar ce ti se pare tie important). Modelul telefonului neaparat. Compara pretul tau cu al altora. Daca sunt oferte mai bune normal ca nu o sa-l cumpere nimeni pe al tau.

| alexwahl explică (pentru Lioana):

Eu l am pus aici pentru ca am vrut sa il vand mai repede si ma gandeam ca poate are careva dintre voi nevoie de el.

| alexwahl explică:

Ceau. L-am pus si pe olx, dar nu ma suna nimeni. Telefonu e un Motorola. Acuma l-am pus si pe Facebook. Nu -i bai ca, daca nu il dau, il mai folosesc eu, ca e rezistent. De 6 ani il am.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Ai rabdare, asteapta. abia ai pus anuntul. Poate se va gasi un cumpărător.

| alexwahl explică (pentru anonim_4396):

Bine.Mersi!

| SpikeSpigel a răspuns:

Asta nu e site de anunturi, dar totusi, mai lasa din pret jos, pana la urma il ai de 6 ani. De ce sa-l cumpere cineva cand poti gasi un telefon cu Android cat de cat performant pe la 4-5-6 milioane

| alexwahl explică (pentru SpikeSpigel):

Dar asta al meu nu e stricacios.I-am lipit si o busola pe spate.