| r2d2 a întrebat:

Vreau sa-mi comand ceva de pe net si scrie ca e free shipping (stiu ce inseamna) dar, este posibil sa am surpriza ca atunci cand "intra" pachetul in tara sa platesc vreo taxa?

2 răspunsuri:
| sndjulian a răspuns:

Daca e din Europa comandat nu platesti nimic, daca e din afara Europei platesti TVA pentru tot ce este peste $10. Free shipping inseamna transport gratuit.

| Crijanovschi_Laura_1997 a răspuns:

Stiu ca daca e din afara continentului platesti o taxa in dependenta de greutatea produselor ex. 100g = 2$