| slow0 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar ceva de pe AliExpress, am card in ron la BRD si vreau sa stiu daca atunci cand platesc imi converteste banii direct in dolari. As mai vrea sa stiu daca ma pot avea incredere in ei. Vreau opinia cunoscatorilor.

Răspuns Câştigător
| JustStitch a răspuns:

Conversia se face automat, eu am comandat de la ei una-alta si sunt multumit de produsele comandate, Mult succes! Fundiță?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai vrea sa cumperi "DUPA" AliExpress?

Te duci in spatele siteului si cumpari acolo?

Da, conversia se face automat.

| slow0 explică (pentru suntserios):

Ma duc in spatele maica-tii, ba nu mai raspunde doar ca sa ai raspunsuri, ori raspunzi calumea ori lasa-i pe altii... cica „userul anului", cred ca numai pe raspunsuri d-astea ai ajuns.

| suntserios a răspuns (pentru slow0):

Ce puteai sa zici si tu acum? Sa corectezi intrebarea si sa bagi la cap pe viitor sau sa fii penibil. Ai ales varianta 2 vad.

| slow0 explică (pentru suntserios):

Nu am corectat-o eu...

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Conversia se face automat, dupa cum ti s-a mai spus. Eu comand de multa vreme de pe acest site si sunt foarte seriosi, s-a intamplat foarte rar ca produsul sa nu mai ajunga la mine, insa sincera sa fiu, cred ca din cauza postasilor romani. Oricum, vanzatorii iti returneaza banii fara probleme daca nu primesti produsul.

| marcflo a răspuns:

Da se face conversia automat (eu am la ING) dar inate de a face o comanda ar fi bine sa citesti aici: http://doy.ro/cum-cumpar-cum-comand-cum-platesc-ghid-aliexpress/ dupa care sa citesti si aici ca e si mai in detaliu: http://doy.ro/7-sfaturi-pentru-aliexpress/ Succes la cumparaturi! :)