| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o rochita care are masurile:
- 82 bust
- 62 talie
- 88 solduri
Contine 95% bumbac si 5% elastan.
Daca eu am masurile :
- 90 bust
- 66 talie
- 90 solduri
Credeti ca merita s-o iau? Nu ma intereseaza daca ma strange, dar oare o sa intre pe mine?

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu cred ca o sa iti fie buna

| Aysa19 a răspuns:

Nu o lua, fiind prea stramta o sa-ti arate urat si o sa stea pe tine foarte stramt demascandu-ti orice defect minor corporal care l-ai putea avea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gresit, deci eu am :
- 90 bust
- 63 talie
- 93 solduri

| cupcake02 a răspuns:

Din cate ai scris aici e cam la limita, deci probabil ai incapea in ea. Acum depinde mult si cum iti vine, ca exista rochii care chiar nu pot fi purtate prea stramte. Probeaz-o si vezi cum te simti si cum arati in ea.

| Simplicity a răspuns:

Buna, nu pot sa-ti spun ferm cum iti va sta in rochia ceia dar pot sa presupun ca iti va evidentia unele parti ale corpului pe care probabil ei vrea sa le ascuzi
dupa parerea mea e prea mult 3 elemente (bustul, talie, solduri)accentuate
poate incerci ceva care atrage atentia asupra bustului si a taliei
dar nu toate 3 odata)))

| SiLK a răspuns:

Da o sa intre