| GPA a întrebat:

Vreau să-mi schimb telefonul și mă gândeam să fac o alegere cat mai corectă. Dintre Huawei p10 Lite și Galaxy a5 2k17 ce ați alege și dc?

Am o părere bună despre ambele, plătesc mai puțini bani pe Huawei p10 lite (950 lei), care are aceleași componente ca și a5-ul, părerea mea. Singurul avantaj la a5 este ois-ul de pe cameră în rest nu găsesc diferențe de task-ing sau photo/randers. În schimb, pot folosi și senzorul amprentă de pe Huawei, mult mai eficientă această variantă, echivalent cu prima. Până la urmă, Huawei-ul este mai slim și mult mai plăcut ca a5-ul, are o tentă plăcută de iPhone

1 răspuns:
| Ceifan a răspuns:

Eu daca ar trebui sa aleg, as alege Galaxy a5 deoarece este rezistent la apa si praf, un ecran cu culorile ce se vad foarte bine. Doar pentru cei 4GB de memorie RAM la Huawei, eu nu as merge.