| Anonymous744 a întrebat:

Vreau sa returnez un produs pe care l-am comandat de la Emag.
Am completat deja formulare de pe pagina lor si am impachetat coletul.
Ideea e ca nu stiu ce trebuie sa scriu pe colet. Ma gandesc ca trebuie sa fie o foaie cu adresa la care trebuie livrat coletul, ca sa stie curierul unde sa-l duca, zic.
Am cautat pe site-ul lor si nu am gasit nimic legat de ce trebuie sa scriu pe colet.
Vreo idee? Sau ceva link, sa-mi dau seama.

Răspuns Câştigător
| tdy a răspuns:

Dacă vine curierul, si eMAG l-a trimis deci nu ai sunat tu si ai chemat un curier nu trebuie sa mai faci nimic stie curierul toate datele. Dacă cumva tu ai chemat curierul trebuie sa cauti adresa unde trebuie trimis si un număr de telefon care le comunici curierului cand ajunge si le scrie el pe foaia lor de la cargus etc.
Dacă produsul este chiar de la eMAG si nu un partener de al lui atunci sigur fac ei toata treaba in locul tau.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să scrii nimic pe colet. Dar nu e rău să treci numele și adresa ta, plus numărul de comandă de la eMag + mențiunea „RETUR".
Curierul are deja un AWB scos pentru coletul respectiv și știe la ce adresă trebuie să ajungă.

| croissant a răspuns:

Poti scrie returnare