| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa vând un parfum original, eu l-am luat de pe eMAG, dacă ii spun vânzătorului ca l-am luat de pe elefant.ro sau notino de exemplu poate sa verifice acest lucru ca a fost comandat de acolo?
Acord funda.

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

De ce sa il minti?
Ai mai multe sanse sa il vinzi daca spui adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru Mopmop):

Nu mint, doar am pus din curiozitate întrebarea, preturile sunt oricum relativ la fel la acest parfum.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa ii spui vanzatorului sau cumparatorului?
Spune-i clar adevarul. Daca ii place mirosul il cumpara, daca nu, nu il cumpara.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cumpărătorului.

| Celcestietot a răspuns:

Poate sa ai vreun cod de bare, altfel nu cred.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

După cod cred ca se poate verifica, dar nu cred ca arata acolo de unde a fost comandat, decât dacă e fake sau original.

| cozmindaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur că poate verifica. După cum ai zis și tu, după cod. Introducând codul în Google, motoarele de căutare îl vor direcționa direct către sursa de unde a fost cumpărat produsul. Fiecare magazin online are un cod unic pentru produs. De cele mai multe ori, ca indicii, conține chiar și litere care fac referire la site/magazin, dar nu e o regulă!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva de genu.

| Strwberrs a răspuns:

Ar putea dar nu stiu cum...

| Aditu94 a răspuns:

Salut, daca vrei sa vinzi parfumul si ai un certificat de autenticitate, certificat de garantie si factura, ori bonul de vanzare, poti sa demonstrezi, dar ideea e sa fie sigilat.

| Mivelyn a răspuns:

Pai daca tot vrei sa il minti spune-i ca l-ai luat direct din fabrica

| anonim_4396 explică (pentru Mivelyn):

Nu am de ce sa îl mint ca nu îl pun la vânzare, e puțin folosit.