| eddieb a întrebat:

Vreau si eu un sirop de tuse care are singurul ingredient activ este DXM sau codeina sau prometazina.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiul de ceapa!
Este cel mai bun sirop de tuse, fara pic de droguri in ea si foaret eficienta/

| NameInUse a răspuns:

Dar daca ai intreba asta la farmacie? Ce zici?

| suntserios a răspuns (pentru NameInUse):

La farmacie o sa se prinda ca nu il vrea pentru tuse

| acidleanin a răspuns:

Iti poti lua pastile care au codeina + alte substante ( pentru ca se dau fara reteta) si poti extrage codeina din ele. Vrei sa faci asta pentru ca le gasesti in combinatie cu ibuprofen, paracetamol, aspirina etc. care sunt foarte daunatoare pentru ficat. Ia'ti O cutie de Neolin(10 lei) niste filtre de cafea si apuca'te de treaba! Cauta CWE ( Cold Water Extraction ) pe Youtube! e foarte simplu! Happy leanin'