| Sarmala a întrebat:

A revenit balena albastră? Am auzit ca dacă vorbești cu ei îți pot afla ip-ul si chestii din astea

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, mie mi-au furat gunoiul din fata portii... Nu e de joaca!

| Mosotti a răspuns:

Mai nene, eu am cautat balena albastra, n-am gasit-o nicaieri, nu stiu cum au dat aia de ea! Eram curios ce e cu aia. Unde e jocul ala?! Poate sa-mi zica cineva de unde se poate lua?

| Sarmala explică (pentru Mosotti):

Niște conturi pe diferite conturi de socializare

| Mosotti a răspuns (pentru Sarmala):

Unde? Daca poti sa-mi dai da sa vad si eu te rog. Adica vaaai copiii, si eu ca prostu la 40 de ani n-am gasit pe tot netu, interesant, aia unde dracu au gasit? Ca diferite conturi de socializare e f vag, daca asa li se zicea si la copii, nici aia nu dadeau de balenutza.
Plus ca daca era asa celebra treaba, era comic sa nu existe nicaieri, nici macar pe site pirat sau altele.

Sau e si asta facatura?! Ca acum cu hotii astia de sus de prin toata lumea nu mai stiu ce sa cred, facatura ca sa aiba motiv sa cenzureze netul de fapt si sa aiba ei control mai mult.

| PainTech a răspuns:

"A revenit balena albastră?"
A fost vreodata? Cred ca la inceput a fost "hamsia albastra" dar astia de la stiri au ingrasat pestisorul pana la rangul de balena. Oricum, nu mai e la moda, nu mai atrage atentia deci nu conteaza.

"Am auzit ca dacă vorbești cu ei îți pot afla ip-ul si chestii din astea"
Si ce daca afla IP-ul? Fiecare site la care te conectezi iti stie IP-ul, fie ca e vorba de TPU, Facebook, Cornhub, site-ul cu remedii naturiste pe care ai apasat din greseala, etc. Plus toate echipamentele de infrastructura dintre tine si serverul respectiv iti stiu IP-ul.

Si daca stiu IP-ul nu stiu exact unde locuiesti. E cu o aproximatie de cateva zeci de km.
Te-ai trezit pana acum cu cineva la usa, suparat ca nu ai facut ce a zis el pe net? Probabil ca nu.

| Ineys a răspuns:

Pfoai, ai pus-o daca-ti afla ip-ul. E grav rau, eu zic sa ai mare grija.

| Mirel4412 a răspuns:

Balena albastra nu te contacteaza pe tine pe roblox. Cel mai probabil sunt grupuri foarte mici de pe VK( retea de socializare ruseasca). Te contacteaza ei, dar in lume sunt 8 miliarde de oameni, putin probabil sa fi tu unul contactat. Chiar daca esti contactat, ori e gluma, iar daca e serios, nu intra pe niciun link ce iti da persoana respectiva, si nu da date personale( nume, data nastere, etc)

| alexalx1234 a răspuns:

Vrajeala infecta

| RKBlue a răspuns:

Wtf?!?
Nu sunt decat fake news.

| eckblume a răspuns:

Am citit ieri ceva de genul, dar mi s-a parut stire falsa. Ce treaba ai sa vorbesti cu ei? Stai departe de pericole.

| aneliram a răspuns:

A revenit, nu a revenit, daca,, stai in banca ta" nu vei avea probleme.

| floreadan a răspuns:

E fake news, nu baga in seama.