| bebe1000 a întrebat:

Acum 7 zile am incercat sa fac 3 depuneri pe un site de pariuri... banii nu ajung in contul de pe acel site dar de pe card sunt retrasi (tranzactie in asteptare ) ce as putea sa fac? Site-ul ma tot amana, banca ca nu are ce sa faca si uite asa banii mei vad ca nu mai sunt, ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Contacteaza-i.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Există posibilitatea să fi căzut în capcana unui atac de „phishing" - acest lucru înseamnă că s-ar putea să îți fi introdus batele bancare într-o clonă a sitului original. Sfatul nostru este să suni de îndată la bancă, să blochezi acele tranzacții și să urmărești contul pentru a te asigura că nu sunt extrase alte sume de bani.

Pe viitor, asigură-te că pagina unde introduci datele bancare este securizată - paginile securizare au https:// în fața lor și o iconiță cu un lacăt. Dacă crezi vreun moment că ceva este în neregulă, poți suna la bancă pentru a verifica tranzacțiile sau pentru a bloca cardul.