| ReignForest a întrebat:

Acum câțiva ani am făcut nu știu cum pe yahoo mail încă 3 emailuri. Când intru pe mail cu parola merge,dar dacă spre exemplu pun altă parolă, îmi spune că se trimite un cod pe o adresă care apare mai sus dar cu *. Cum o pot afla? Stiu că am intrat undeva, dar nu mai știu unde.

4 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Un mail și o parolă se poate afla prin numarul de telefon aflat în baza de date a yahoo mail, din ce
stiu. Numarul de telefon trebuie să fie și în prezent fără al schimba vrodată, ex dacă ai un abonament. Eu așa am aflat de cele 3 conturi de mail mai vechi. Am introdus nr de tel și, yahoo mail a gasit înregistrate toate mailurile. Eu am abonament la digi de multi, cu același numar. Nu m-am chinuit deloc cu aflarea mailurilor, sau a parolelor.

| Aandreei a răspuns:

Derulați videoclipul la minutul 2:28, duceți vă în dreapta sus la poza de profil, dați click pe "Account Info „ acum dați click pe Account Security, și căutați "E-mailuri de recuperare„dacă aveți activă o a doua adresă de recuperare a contului, dacă la asta vă refereați?
Dacă sunteți pe terminal mobil, schimbați browserul în modul pc.

https://youtu.be/rMmNzeWveOA

| ReignForest explică (pentru Aandreei):

Era ceva gen eu am emailul principal și mai am încă 3 adrese de mail conectate la cel principal. Dacă folosesc o adresă de mail din cele 3 ca să intru pe mail îmi arată exact ce am pe mailul principal.În trecut dacă intram pe yahoo messenger pe una dintre acele adrese de mail îmi arăta contactele de la cel principal.

| Aandreei a răspuns (pentru ReignForest):

Nu știu... Sorry!
https://youtu.be/sipEWmWUWsc