| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR!
Buna ziua, TPU. Am o problema de ceva vreme. Un numar necunoscut mie ma tot hartuieste! Deja nu stiu ce sa mai fac, acum m-a lasat. Numarul necunoscut i l-am dat mamei mele si unei colege de-a ei. Acum colega mamei este si ea hartuita si abuzata sexual! Daca doriti detalii va rog sa imi spuneti! Multumesc

8 răspunsuri:
| Hace a răspuns:

Exista politie, exista si black list (care respinge toate apelurile numerelor pe care tu le adaugi).

| ankoro a răspuns (pentru Hace):

Hace, la politie nu vrem sa ne ducem pentru ca ar interveni automat autoritatea tutelara (ai mei au divortat de curand)

| PiAlexaCris a răspuns:

Arunca cartela

| Hace a răspuns (pentru ankoro):

Atunci este nasol. Incearca cu restrictie pe numar. Va functiona happy.

| ankoro a răspuns (pentru Hace):

L-am pus pe Black List, initial am crezut ca e unul din prietenii mei mai mari, dar avea voce de barbat in toata firea! Wtf people (scuze TPU ca vorbesc asa)!
Si culmea! Are si alte numere si am mai patit-o!

| Hace a răspuns (pentru ankoro):

Va puteti schimba numerele o perioada.

| Garfield_Mario_2000 a răspuns:

Ce numar e ala si ce iti spune trimite-mi email la razvanel830@gmail.com

| Ora de net a răspuns:

Buna Ankoro,

Hartuirea, amenintarea sau santajul sunt fapte grave ce pot fi raportate catre Politie. Te incurajam sa blochezi aceasta persoana, sa o inpiedici sa-ti mai trimita mesaje sau apeluri si, daca hartuirile continua, sa apelezi la autoritati.