| Cll99 a întrebat:

Ajutor! Ce se intampla daca imi fac cont de REVOLUT în care
1 Bag numele meu real?
2. Doar ca ii bag o adresa ala mișto (gen strada mucului, numărul 2768 tara tucelestia, comuna grunhan. Adresa data ca un exemplu)
3 și în ultimul rand pun un buletin care îl găsesc pe net.

Vreau sa știu riscuri ce se poate păți ce se intampla daca apuc sa imi bag cardurile.
Stiu ca o sa ziceți ca ce are dacă îmi bag datele mele. Încă îmi este frica.
Doar spune ti mi ce se intampla. happy

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hai sa zicem... ca treci de procesul de verificare, nicio problema. Dupa ajunge si cardul la tine si incepi sa tranzactonezi. Nu este nicio problema probabil, cat timp nu faci nimic ilegal.

DAR, sa zicem ca o sa fie o problema cu o tranzatie, sau cu buletinul. Cum trimiti la verificare din nou buletinul nou? Cum confirmi ca tu esti persoana respectiva? Ca ulterior, se poate bloca contul si asa sa ramana, cu banii poate pe el, dar sa nu poti sa ii mai accesezi.

Dar asta a fost ipotetic, poate nu o sa se ajunga asa departe, poate cei de la Revolut au un sistem mai bun de a verifica buletinele.

Si nu o sa zic ca de ce nu bagi datele tale, este alegerea ta. Si eu am Revolut si este extrem de util, nu am avut nicio problema pana acum.

Numai bine!

| Catrice a răspuns:

Vin banii pe strada muculuihee hee

| GPA a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic în favoarea ta, pentru că nu-ți vor valida contul. De ce? Pentru că datele de contact speculate de tine nu coincid cu cele din actul de identitate, pentru că va trebui să le trimiți copie în format PDF/imagine cu actul de identitate (buletinul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revolut sunt obligati de lege sa trimita anumite date la guvern si la banca ta. Eu m-am trezit odata ca m-a intrebat Raiffeisen ce fac cu banii pe revolut si daca platesc taxe

| darctron a răspuns:

Te calcă FBI ul