| Whaity a întrebat:

Ajutor sunt un magnet de nebuni, scap de unul vine altul si de data asta acel om își face sute de conturi pe istagram casa îmi ia poze si sa mi le ia ce sa fac săi Blokeaza telefonul

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Cand cineva iti fura pozele asta inseamna ca a intrat in intimitatea ta. Este furt de identitate. Opinia mea este sa ii dai raport la fiecare cont pe care si-l face, si sa ii rogi si pe prietenii tai sa faca la fel. Cu cat mai multe raportari cu atat mai bine si mai repede se va sterge contul fake.

6 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Ce treaba are telefonul? Tu degeaba il raportezi daca spui ca isi face alt cont si iti ia din imagini. Poate e un prieten care nu te suporta sau nu stiu. Sterge contul pentru cateva zile si fa altul.Dar sub alt nick, poate asa nu te mai deranjeaza. happy

| Nemessys a răspuns:

Daca ai si scrie in romana, poate ca te-as putea ajuta. Deci... care-i faza cu pozele de pe Instagram? Rescrie si te rog citeste mesajul de cel putin 10 ori inainte de a raspunde.

| PainTech a răspuns:

Stii tu cum se zice : Nebun la nebun trage.

Si cred ca tipu care nu stie romana vrea sa zica ca unii fac multe conturi cu pozele lui si tipu' vrea sa faca ceva ca telefonul,, hotului de poze'' sa se blocheze/ strice.
Daca am ghicit ce a zis, merit premiul Nobel pentru comunicari cu fiinte inferioare.
Si rezolvarea : Undeva pe acolo ai un buton de report. Dai pe el si selectezi ca apari in poza si nu esti de acord. Daca vorbesti tot asa cum ai pus intrebarea cu cu baietii de la Instagram, nu o sa rezolvi nimic!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau! Pentru limba romana apasati tasta 1.

| Ora de net a răspuns:

Buna Whaity,

Te sfatuim sa iti setezi contul de Instagram privat, astfel nu vei mai avea probleme cu furtul de date si hartuirile. Pastreaza in lista de prieteni doar persoane cunoscute tie.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, incearca sa setezi contul de Instagram privat