| 8k7779kko a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa imi fac un cont de paypal pentru o luna gratis de Netflix, dupa aceea as putea sa incarc paypalul? Am pierderi daca fac paypalul? Ma refer daca ma va sanctiona cu ceva, eu vreau sa incerc doar luna aceea gratuita iar duap opresc abonamentul si vad daca mai platesc pentru urm luni, E ok ce vreau sa fac sau ma bag in tot felul, de cacaturi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este cea mai mare platforma internationala de plati online, ca atare are niste reguli foarte severe de verificare si eligibilitate a membrilor.
In cazul tau, iti pot spune din start ca NU esti eligibil, deoarece nu ai inca 18 ani si nu-ti poti face cont Paypal.
Din pacate, mai ai de asteptat 5 ani de zile, pentru a-ti face cont pe Paypal!
Abonamentul de Netflix trebuie facut tot de un adult, nu de copilasi.
Spune-le parintilor si se vor ocupa ei de acets cont.

| PainTech a răspuns:

M-am intampinat de problma aceasta.
In primul rand, pentru a face un cont paypal trebuie sa ai 18 ani ( sau sa folosesti contul bancar al parintilor ).

| 8k7779kko explică (pentru PainTech):

Eu vreau sa il fac doar pentru acea luna gratuita si dupa sa.l sterg...

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Pentru a îți crea un cont de PayPal este necesar să ai vârsta de 18 ani și un cont bancar. Sfatul nostru este să citești cu atenție termenii și condițiile unei platforme înainte de a încerca să creezi cont.

Totodată, te sfătuim să discuți cu părinții tăi pentru a îți crea un cont pe Netflix.

| MadnesOfJuice a răspuns:

Nu stiu daca va functiona daca contul de paypal nu este verificat. Adica trebuie sa ai un card de credit pe el, dupa ce bagi cardul de credit pe Netflix/paypal, te va pune sa platesti 0, doar ca ei trebuie sa verifice ca e real asa ca trebuie sa ai niste bani pe el. Dupa ce ai dat start a free month dai cancel si te va tine toata luna happy