| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa-mi instalez jocul Call of duty pe telefon si atunci mi-a aparut o chestie cu modalitatea prin care vreau sa imi instalezi(prin date sau prin wifi doar ca la varianta cu date, zicea ca se pot aplica taxe) E adevarat? daca da ce fel de taxe?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se specifica acest lucru, la orice joc de dimensiunu mai mari, pe care incerci sa il descarci de pe date. De ce? Pentru a te atentiona in primul rand ca esti pe date, iar in al doilea rand, ca jocul poate sa descarce mai multe date decat ai tu in oferta ta de abonament.

Dar daca stii ca ai de unde sa iei si nu depaseste dimensiunea, atunci iti garantez ca nu o sa faci cost sau ceva de genul.

Numai bine! ^_^

| random1620 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ok. Dar eu nu sunt pe abonament. Deci nu platesc taxe nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru random1620):

Nu platesti nimic. Daca nu ai trafic pur si simplu nu se descarca.

| DoarBogdan a răspuns (pentru random1620):

Nu platesti nicio taxa happy

| random1620 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ms mult

| DoarBogdan a răspuns (pentru random1620):

Cu drag!

| random1620 a răspuns (pentru Wr3nch):

Multumesc

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iti apar taxe doar daca esti pe abonament si nu ai destul trafic de date. Daca tu mai ai 500mb si jocul vreo 2 gb, o sa platesti difernta ca suprataxa.

| random1620 a răspuns (pentru Wr3nch):

OK. Dar daca eu nu sunt pe abonament, o sa platesc taxe?

| NotNamed a răspuns:

In cazul in care esti pe date la abonament s.ar putea sa iti crească tariful la abonament deoarece jocul e foarte mare ca dimensiune (peste 3-4gb) si o sa foloseasca mult trafic ceea ce te.ar putea trece pe consumul de trafic suplimentar însemnând sa.ti crească factura

| random1620 a răspuns (pentru NotNamed):

Ok. Dar eu nu sunt pe abonament. O sa platesc taxe?

| NotNamed a răspuns (pentru random1620):

Cati ani ai frate ca vad ca n.ai inteles ce ti.am zis. Un abonament poate fi nelimitat in optiuni sau limitat. Ce trece de acea limita va avea un cost suplimentar de ex 1€/min de net folosit. Sa zicem ca ai 1gb de date ramase pentru luna asta si te apuci sa instalezi jocul. Pe la jumatea instalarii se termina traficul asa ca treci pe cel suplimentar, adica pe cel cu tarif/minut. O data ce nu esti la abonament n.ai tu treaba sau daca esti pe abonament si ai nelimitat.