| DelliaRennata a întrebat:

Am intrat sa ma uit la un film și când am apăsat pe video, s-au deschis o groaza de pagini ciudate și mi-a apărut un fel de notificare de la Apple cum ca sunt in pericol și sa dau click pentru a scapă de viruși. Mi-am dat seama ca nu era de fapt de la Apple și am închis imediat paginile. De atunci tot primesc notificări de la CALENDAR ca trebuie sa instalez nu știu ce aplicație care trebuie plătită, primesc din 10 in 10 minute tot felul de porcarii cum ca datele telefonului se scurg și ca îmi poate vedea oricine datele personale. Cum pot scapa? Clar am luat un virus. Trebuie sa resetez telefonul? ajutor va rog

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Resetează telefonul.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu reseta nici-un telefon, tu doar ai dat permitere ca site-ul sa ti trimita reclame. Tot ce trebuie sa faci e sa intrii in setari la chrome sau ce folosesti si cauti permisiuniile acordate de tine la siteuri, si sa stergi acele permisiuni. Daca nu te descurci, cauta pe google.

| Justme1997 a răspuns:

Eu am scapat de un virus trojan de pe telefon cu aplicația Malwarebytes. Am șters si cookiurile si istoricul recent înainte.