| Adiadictie a întrebat:

Am o pagina de Facebook si in josul postarii imi apare people reached. eu nu stiu ce inseamna asta. sunt niste numere care difera de la o postare la alta.

Răspuns Câştigător
| vladorcolac a răspuns:

De fapt e la cate persoane a ajuns pe pagina, insa nu si daca au dat click pe postare dau macar au citit-o deci doar de cate ori a fost distribuita

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Numarul de "people reached" reprezinta numarul de persoane in timeline-ul carora a aparut postarea ta. Acesta difera in functie de ora la care postezi, interactiune pe care o au ceilalti cu postarea ta etc.

| sorinake a răspuns:

De cate ori sau cate persoane au vazut acea postare.
E normal sa difere de la postare la postare