| AlexandraFratila67632467422 a întrebat:

Am o problema maare!
Am găsit pe Wattpad un cont care are ca profil si coperta poze cu mine(de cand eram mica)
Acest cont are 2 povești +18.
Prietenii au început să creadă că chiar e contul meu.
Nu stiu cum sa fac ca contul(scuze de cacofonie) sa fie sters sau sa dispară poveștile.
Am raportat poveștile, contul dar degeaba.

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Puteai sa zici ca atunci cand erai mica iti placeau povestile deocheate si ca ai scris si tu laughing Nu te judeca nimeni
Daca nu stii parola incearca sa iti amintesti cu ce email ai facut contul

| Ora de net a răspuns:

Bună, Alexandra,

Ne pare rău că ai întâlnit o astfel de situație neplăcută. Iti recomandam sa ai mare grija de informatiile tale personale. Odata ce o poza sau o informatie este postata pe Facebook sau trimisa altcuiva, acel continut scapa de sub controlul nostru. Poza poate fi preluata de oricare dintre prietenii din lista si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website sau chiar modificata si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat. De aceea te incurajam sa raportezi astfel de profilele false, sa nu adaugi persoane straine in lista de prieteni (chiar sa-ti cureti lista de persoane necunoscute) si sa te folosesti de setarile de siguranta pentru a-ti mentine profilul privat. Raportează profilul folosind https://www.wattpad.com/help/report și include cât mai multe detalii.

| ziptrack a răspuns:

Tinand cont ca esti din EU si ai anumite drepturi legate de intimitatea datelor, poti sa le trimiti un email catre adresa
privacy@wattpad.com in care sa-i obligi sa-ti trimita toate datele din acel cont:
(1) adresa de email folosita,
(2) IP-ul de unde a fost facut contul

Cere sa inchida contul respectiv iar daca nu o fac in termen de 1-2 zile poti sa-i dai in judecata.

Citeste :
http://www.profit.ro/......i-18128461

http://ec.europa.eu/......n-rules_en

| Sp3cTrA1 a răspuns:

Cel mai probabil e unda dintre rudele tale ori un prieten care a luat pe ascuns poze de pe tel tau sau de pe Facebook si dupa a facut asta deeeci mai bine uita-te la informatiile contului si daca e din acelasi oras ca si tine inseamna ca am dreptate funda pls?