| Inedb a întrebat:

Am postat pe profilul meu de Facebook o poza pe care am facut-o unui obiect de-al meu. Dupa cateva ore, am observat ca cineva din lista de prieteni mi-a furat poza si si-a pus-o chiar la profil (desi nu este o poza de profil ca nu apare vreo persoana). Am raportat asta de mai multe ori, am trimis si un fel de formular de raportare a confidentialitatii pentru a sterge poza furata, insa cei de la Facebook au considerat ca nu au de ce sa stearga poza ca nu apar eu in ea sau nu e ceva urat in ea. Cum pot face ca cei de la Facebook sa stearga poza mea postata pe Facebook-ul persoanei respective? Ce trebuie sa "bifez" cand raportez? Sau nu exista nici o sansa ca poza mea sa fie stearsa de pe profilul celui ce mi-a furat-o? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raporteaza poza FB-ului, ca fiind a ta!

| mihai69 a răspuns:

Nu știai că orice pui acolo nu mai îți aparține?

| cristimihailov a răspuns:

Spune-i de mama.

| Werrich a răspuns:

O poza publicata pe rețele sociale devine proprietatea Facebook.

| cfrtobias a răspuns:

Poate scrii la prietenul tau si zici ca nu esti de acord cu ce a facut, dar totusi tu ai postat deci e si vina ta

| SingleForOne a răspuns:

Facebook a devenit o pierdere de timp și de nervi. Algoritmul și administratorii aceia (pentru regiunea Romaniei) nu te vor ajuta cu mult sau deloc. Doar dacă trimiți un e-mail direct către Facebook sau ceva de genul, mai oficial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam greu, nu prea exista ajutor Facebook.