| anonim_4396 a întrebat:

Am primit acest mesaj :
"Buna ziua! Pentru a evita deplasarea executorului judecatoresc la domiciliul dvs pentru identificarea bunurilor si vanzarea acestora CONTACTATI URGENT CREDIT FIX IFN LA NUMARUL DE TELEFON 0374824870. ", de la numărul +40726751676 aveți idee ce este cu eu, de la ce ar putea fi?
Vreau sa menționez ca nu am avut legătură cu CREDIT FIX.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Daca nu te stii cu datorii neachitate si nici nu ai girat vreodata pentru cineva, atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme. Poti sa ignori mesajul.

Dar daca stii ca ai datorii si ai fost executat silit, atunci e mai nasol.

Ai spus ca nu ai avut vreo legatura cu Credit Fix. Dar de la altcineva te-ai imprumutat?

| Dragosshiatat a răspuns (pentru johnnny123):

Nu am făcut împrumuturi de niciun fel.

| Dragosshiatat a răspuns (pentru johnnny123):

Dar, nu ar fi trebuit sa primesc totuși și pe email sau sa fiu sunat telefonic?

| johnnny123 a răspuns (pentru Dragosshiatat):

Atunci ignora mesajul, inseamna ca este o eroare sau o tentativa de teapa

| Dragosshiatat a răspuns (pentru johnnny123):

Sper sa fi fost vreo eroare ca m-am c am speriat

7 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Vreun an de zile m-au tot bârâit la cap și pe mine. Până nu i-am înjurat, n-au înțeles. Sună-i (sau așteptă că în 2-3 luni, incep ei sa sune laughing ) și explică-le că e greșeală - asta in cazul in care n-ai datorii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Compania este https://www.creditfix.ro

Poate ai datorii sau ai de la altcineva.

| Dragosshiatat a răspuns (pentru anonim_4396):

Din câte am văzut trebuie sa ai venit lunar de cel puțin 500 de lei, ca sa poți sa faci credit, ceea ce la mine nu este valabil, nu am nici un venit.