| LadyM_8234 a întrebat:

Am primit cateva emailuri cum ca mi-am facut un cont pe Facebook si apoi m-am logat pe glovo si zoom, dar nu am facut asta, numele care apare in mail este Maria Ioana iar numele meu este Andreea, nu poate sa fie o greseala, dar nu stiu cum sa procedez sa aflu cine a facut acele conturi si cum sa le blochez. Sper sa ma puteti ajuta!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cineva a incercat sa faca conturi cu e-mail-ul tau.
Sistemele trimit pe adresa de e-mail de registrare un link de confirmare.
Daca NU dai click pe acel link, atunci contul nu se va activa, nu va exista.

Daca totusi ai dat link, atunci problema este mai complicata. Poti sterge contul doar daca intrii in setarile lui si stergi de acolo SAU modifici adresa e-mail de acces.

| LadyM_8234 explică (pentru Bula):

Da am primit un email cu un cod ce confirmare si nu am confirmat, dar dupa am tot primit mailuri cum ca am notificari, sugestii de prieteni sau ca m-am conectat la glovo cu Facebook si zoom si nu stiu ce sa fac in situatia asta... nici nu reusesc sa vad acel profil, cand incerc sa intru ma duce pe pagina Facebook unde introduci emailul si parola

| Simpatic a răspuns:

O fi fost Grasu https://www.youtube.com/watch?v=-t8oUha6Qp4

ps: apeleaza la cineva care se pricepe sa iti verifice PC-ul sau telefonul de malware, si apoi schimba parola la email si Facebook sau orice alte conturi care le-ai folosit de dispozitivul ce s-a dovedit a fi virusat!

| brokxy a răspuns:

Intra pe Facebook, pe glovo si pe zoom cu adresa ta de email
Da : am uitat parola
Schimba parola.
Dupa conecteaza-te pe acele site-uri cu o parola noua si sterge toate conturile.
Schimba-ti parola de la email. Baga si numar de tel (daca nu aiu deja) Sa fi sigura
Si in cele din urma dupa ce ai schimbat si parola la email.
Incearca sa iti schimbi numele la email, ntri direct pe Yahoo, setari, informatii personale, si acolo schimbi numele si nu te mai gaseste niciodata

| floreadan a răspuns:

E posibil sa-ti fi folosit cineva mailul. Nu prea ai cum sa afli.