| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Am primit o reclamă pe telefon :Browserul Opera -rapid și sigur. Se merită să-mi încarc și eu aplicația? În reclamă spunea, pe lângă faptul că e cel mai rapid și sigur din lume, că economisești și Gyga. Aș vrea să aflu de la cei care au încărcat această aplicație, ce părere au.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe telefon am cinci browsere, printre care Opera si Opera Mini. A, da, nu e bine sa faci click pe reclame, nu stii cine ti le trimite si cu ce scop.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E bun browserul Opera, dar pe telefon nu are nimic deosebit.
Totusi, atat in telefoane, cat si pe calculatoare, am instalate Opera si Chrome. Folosesc in special Chrome, dar pentru o comanda de pe aliexpress, de exemplu, a mers doar Opera, Chrome nu afisa ce trebuia.

| ziftode a răspuns:

Incearca mercury, are diverse chestii, cum ar fi ca (de obicei) reuseste sa incarce versiunea desktop a paginii, daca ai nevoie, si daca nu ma insel are adblock

in schimb opera nu are nimic special pe telefon...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Browserul Opera este unul dintre cele mai folosite browsere alaturi de Chrome, Firefox, Safari. Browserul este ca oricare altul, dar poti incerca sa il instalezi pentru a vedea daca il preferi mai mult decat cel pe care il folosesti in momentul de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit opera cred ca acum 10 ani pe Nokia N86 ( cu symbian ).

| debarasator63 a răspuns:

E ok pe pc, pe telefon n-are nimic deosebit.

| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Browserul Opera este unul bun atat pe PC cat si pe telefoane, nu prea are nimic in plus fata de browseru preinstalat pe telefon, eu prefer sa folosesc opera ca si browser pe telefon.