| ReignForest a întrebat:

Am primit pe Instagram un mesaj de la badgehelpings care spune că
Verified Badge lnstagram

Hello Instagram User
Your account has been reviewed by Instagram. Your account has been awarded a blue badge. Blue badge gives privilege in Instagram. Blue badge application. To complete, you need to Verify your account. By clicking on the url below. You can apply.

http://mediasupportlives.ml/bluetick/

©️ 2021 lnstagram LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA

E real sau Fake?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ti-ai bagat datele acolo schimba parola imediat pentru ca este un mare SCAM, atat timp cat nu esti pe siteul instagram.com nu e nimic real.

| ReignForest explică (pentru Intruder19):

Nu am băgat nimic am analizat și am văzut că la setări ei cer un document cu nume, data și nu emailul sau parola

| Intruder19 a răspuns (pentru ReignForest):

Daca intri pe site-ul ala dupa ce bagi contul, in urmatorul formular iti cere parola de la cont si parola de la mail.

Daca le introduci, te redirectioneaza pe instagram.com si datele tale cine stie unde ajung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil să fie vorba despre un scam.