| Yurisa a întrebat:

Am primit un e-mail cum ca un tip din Bagladesh a incercat sa se conteze la contul meu de gmail. Mi-am schimbat parola, oare o sa am probleme de genul pe viitor? De unde a stiut Pajeet cine sunt si de ce tocmai e-mailul meu? Nu umblu pe site-uri prea dubioase

Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

Pune parola de litere și cifre.El ia de pe site-uri cu reclamă, cu abonări și dezabonări.Și eu primesc ca și tine, oricum e in lista neagră și blocat. laughing

| Yurisa explică (pentru Heavenonearth):

Doamne ajuta, multumesc laughing mi-am pus

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună, Yurisa,

Nu trebuie să îți faci griji atât timp cât ai o parola sigură și contul securizat. Mai multe despre parole aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

De asemenea, este bine să îți securizezi conturile precum adresele de email setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon ca să îți poți recupera contul în cazul în care acesta este compromis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune si autentificare in doi pasi sa fii sigura (doar daca ai un numar de tel. pe care nu-l schimbi cu anii).

| AntoniaMra a răspuns:

Nu o sa mai ai probleme de genul, stai liniștit.Ni se întâmplă tuturor.