| LawlietL886 a întrebat:

Am un cont de Instagram. Contul de Facebook de pe care mi l-am făcut a fost dezactivat. Dacă mă deconectez de pe acel cont o să mă m-ai pot conecta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e sigur, mai ales daca iti "uiti" parola.
Intra in setari si seteaza aşt cont sau e-mail de contact pentru verificare /corespondenta de la IGr.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, cand te conectezi pe ceva cu Facebook, Facebook doar le furnizeaza informatiile (adresa de e-mail) ca sa nu mai pierzi tu timpul sa le scrii. Contul ramane. Daca stii informatiile de logare, te poti deconecta.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Contul de Instagram va ramane activ. Te invitam insa sa il accesezi si sa iti schimbi emailul si parola daca banuiesti ca acesta ar putea fi compromis.

De asemenea, e bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email sau conturile pe retele sociale setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, da, va ramane.

| Andersen2k18 a răspuns:

Contu iti va ramane, dar va trebui sa nu iti uiti parola